słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds (fot. @rquandt @WinFuture)

Słuchawki Galaxy Buds zaoferują tę samą funkcję, co Huawei FreeBuds 2 – ładowanie bezprzewodowe przez smartfon

Nie wiem, czy to już kopiowanie, czy jeszcze inspirowanie się, czy po prostu zwykły zbieg okoliczności. Faktem jednak jest, że Samsung 20 lutego 2019 roku zaprezentuje co najmniej kilka rozwiązań, które jako pierwszy wprowadził na rynek Huawei. Okazuje się bowiem, że Koreańczycy szykują również słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds, które zaoferują tę samą funkcję, co FreeBuds 2.

Samsung powoli zaczyna czuć oddech Huawei na swoich plecach

W zeszłym roku był moment, w którym Huawei deklarował, iż w ciągu miesiąca – dokładniej w kwietniu – sprzedał w Polsce więcej smartfonów niż Samsung. I chociaż nadal jest trzecim największym producentem inteligentnych telefonów w ujęciu globalnym (tak wynika z danych za 2018 rok), to lada chwila na stałe zamieni się miejscami z Apple, a jeszcze w 2019 roku lub najpóźniej w 2020 roku zajmie pozycję lidera.

Reklama

Huawei nie potrzebuje przychylności USA, żeby pokonać Samsunga i być Numerem Jeden na rynku smartfonów

Huawei ciężko sobie zapracował na swoją obecną pozycję. Firma na badania i rozwój wydaje więcej niż Apple (ale jednocześnie też mniej niż Alphabet, Samsung, Volkswagen i Microsoft), dzięki czemu wypuszcza na rynek bardzo innowacyjne produkty, które oferują niespotykane nigdzie indziej funkcje i rozwiązania.

Słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds

Analizując kolejne doniesienia na temat Galaxy S10 i Galaxy S10+ dochodzę do wniosku, że pod wieloma względami smartfony będą bardzo podobne do Mate 20 Pro. Nadchodzące flagowce Samsunga również bowiem zostaną wyposażone w zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych (chociaż bardziej zaawansowany, bo ultradźwiękowy), potrójny aparat główny i funkcję zwrotnego ładowania bezprzewodowego.

Teraz okazuje się, że Samsung wypuści na rynek również bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds, które – podobnie jak FreeBuds 2 od Huawei – będzie można ładować bezprzewodowo za pomocą flagowego smartfona.

słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 (Pro) fot. Huawei

Wizualnie Galaxy Buds będą jednak zupełnie inne niż FreeBuds 2. Samsung sięgnie po podobny projekt, jak w przypadku Gear IconX, podczas gdy Huawei stworzył słuchawki łudząco podobne do AirPods od Apple. Mimo wszystko połączy je możliwość ładowania ich i dedykowanego etui za pośrednictwem smartfona.

Serwis źródłowy podaje, że słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds mają kosztować w Europie 149 euro. Przy obecnym kursie tej waluty jest to równowartość ~640 złotych.

Samsung już kopiuje Huawei czy jeszcze tylko inspiruje się konkurentem?

Nie będę starał się odpowiadać na to pytanie, ponieważ równie dobrze może to być zbieg okoliczności, że dwaj najwięksi producenci smartfonów z Androidem wypuścili w krótkim odstępie czasu urządzenia, które tak wiele łączy. Nigdy bowiem flagowe Galaxy S i high-endy Huawei nie były tak bardzo do siebie podobne.

Chciałbym wierzyć, że to przypadek, ponieważ prace nad nowymi urządzeniami rozpoczynają się na wiele miesięcy przed ich oficjalną premierą. Z drugiej strony, plany wydawnicze zawsze można zmienić, analizując posunięcia konkurencji, aby nie pozostać w tyle.

Źródło: @rquandtWinFuture