słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 Pro
Słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 Pro (fot. Huawei)

Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 2 Pro po cichu trafiły do sprzedaży. A zasługują na duży rozgłos

Myśleliśmy, że Huawei zaprezentuje bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 2 Pro tego samego dnia, co smartfony Mate 20 i Mate 20 Pro. Ku naszemu zaskoczeniu, tak się ostatecznie nie stało i od tamtej pory słuch o nich zaginął. Ich temat jednak powrócił, ponieważ właśnie trafiły one do sprzedaży.

Już na początku trzeba odnotować fakt, że Huawei wprowadził na rynek dwa modele: FreeBuds 2 i FreeBuds 2 Pro. Pod wieloma względami są one bliźniaczo podobne do siebie, również pod względem designu. W obu przypadkach pojedyncze ładowanie wystarczy na przeprowadzanie rozmów głosowych przez maksymalnie 2,5 godziny, a dzięki użyciu dedykowanego etui, które służy także jako ładowarka, czas ten może wydłużyć się nawet do 15 godzin. Samej muzyki można z kolei słuchać na tych słuchawkach przez maksymalnie 20 godzin, oczywiście podładowując je co jakiś czas we wspomnianym etui.

Reklama

Każda słuchawka ma też dwa mikrofony – jeden z nich wykorzystywany jest przez funkcję redukcji szumów z otoczenia, aby użytkownik mógł swobodnie przeprowadzać rozmowy głosowe. Obudowa Huawei FreeBuds 2 (Pro) spełnia kryteria standardu IP54, dzięki czemu jest ona odporna na przypadkowe zachlapania (ale nie całkowite zanurzenie w wodzie) i pył.

Huawei zaimplementował też w swoich słuchawkach dwa ciekawe rozwiązania. Pierwszym z nich jest automatyczne łącznie ze smartfonem od razu po otwarciu etui. Warunkiem jest, że oba urządzenia nie może dzielić więcej niż 50 cm (pierwsze parowanie trzeba jednak przeprowadzić ręcznie). Drugim natomiast jest możliwość ładowania dedykowanego etui również na pleckach Mate 20 Pro za pomocą bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 (Pro) fot. Huawei

Zapewne zastanawiacie się więc, czym różnią się FreeBuds 2 od FreeBuds 2 Pro, skoro niemal we wszystkich aspektach są bliźniaczo podobne do siebie. Jest jednak jedna rzecz, która różni te słuchawki. Otóż wersję z dopiskiem „Pro” wyposażono również w funkcję, która przy pomocy Sztucznej Inteligencji rozpoznaje głos użytkownika, analizując sposób, w jaki jego głos przechodzi przez kości jego czaszki (chodzi o przewodnictwo kostne).

Funkcja ta jest metodą weryfikacji biometrycznej – nosi nazwę Bone Voice ID. Przyda się na przykład w momencie, kiedy użytkownik zechce zapłacić za zakupy za pomocą sparowanego smartfona – wówczas nie będzie musiał go ręcznie odblokowywać, tylko wystarczy, że wypowie na głos „płatność Alipay” lub „płatność WeChat” i na ekranie urządzenia automatycznie pojawi się kod QR, który zeskanuje sprzedawca.

słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 Pro – Bone Voice ID (fot. Huawei)

Oczywiście funkcja ta będzie działać tylko w Chinach, a szkoda, bo jest naprawdę genialna. Nie wiadomo też, czy słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 2 (Pro) trafią do sprzedaży w krajach innych niż Chiny – na razie dostępne są tylko w Państwie Środka. Wersja podstawowa kosztuje 799 juanów (~425 złotych), natomiast ta z dopiskiem „Pro” 999 juanów (~530 złotych).

Źródło: Huawei, Huawei, vmall