(fot. Google)

Pixel Buds 2 – nowe słuchawki Google, które powalczą z Apple AirPods

Po dwóch latach od wprowadzenia pierwszej generacji własnych słuchawek, Google przedstawiło Pixel Buds 2. Oto nowy, silny przeciwnik dla popularnych Apple AirPods czy Galaxy Buds.

Pixel Buds 2 – wygląd i dostępne funkcje

Po pierwsze, trzeba przyznać, że douszne słuchawki Pixel Buds 2 wyglądają całkiem nieźle, a to za sprawą pastelowych kolorów. Google chwali się, że zostały zaprojektowane w ten sposób, aby dobrze trzymały się w uchu nawet podczas ćwiczeń i były dostosowane do jak największej grupy potencjalnych klientów.

Słuchawki Pixel Buds mają unikalną, hybrydową konstrukcję, dzięki której użytkownik ma być świadomy otaczającego go świata, a zarazem ma otrzymać wysoką jakość dźwięku, bez słyszalnych zakłóceń. Słuchawki delikatnie uszczelniają ucho, aby odizolować głośne dźwięki zewnętrzne. Z kolei niewielki otwór wentylacyjny pod spodem zmniejsza uczucie zatkanego ucha i przepuszcza odpowiednią ilość dźwięku otoczenia.

Przydatna powinna być funkcja dźwięku adaptacyjnego. Słuchawki mogą dynamicznie dostosować dźwięk do otoczenia – po wyjściu z głośnego pomieszczenia, poziom głośności zostanie automatycznie zmniejszony. Kolejną zaletą ma być wysoka jakość rozmów – każda słuchawka posiada dwa wbudowane mikrofony. Dodatkowo zastosowany akcelerometr głosu, który wykrywa mowę poprzez wibracje kości szczęki, ma zapewnić dobre wychwytywanie dźwięku podczas biegania i silniejszego wiatru.

Nie należy obawiać się deszczu, a także postu – słuchawki są odporne. Łączność ze smartfonem odbywa się za pomocą Bluetooth dalekiego zasięgu, co ma zapewnić połączenie przez trzy pokoje w domu lub na odległość porównywalną do długości boiska do amerykańskiego futbolu.

Nowa generacja słuchawek Google współpracuje z urządzeniami z systemem iOS i Androidem 6.0 lub nowszym. Możliwe jest również połączenie z różnymi laptopami i tabletami, które wyposażone są w moduł Bluetooth 4.0 lub wyższy. Nie zabrakło funkcji automatycznego wykrywania momentu włożenia i wyjęcia z ucha, aby rozpocząć lub wstrzymać odtwarzanie muzyki.

Słuchawki Pixel Buds 2 mają pracować do 5 godzin na jednym ładowaniu. Z kolei etui, które pełni również funkcję powerbanku, pozwala na osiągnięcie maksymalnie 24 godzin bez sięgania po ładowarkę.

Oczywiście dostępna jest obsługa Asystenta Google. Działa on bez użycia rąk, wystarczy powiedzieć Hej Google i następnie wydać polecenie, jak przykładowo prośba o odtwarzanie konkretnego artysty na Spotify.

Pixel Buds 2 – dostępność i cena

Słuchawki w sprzedaży pojawią się wiosną 2020 roku. Będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych – biały, pomarańczowy, miętowy i czarny. Cena to natomiast 179 dolarów.

źródło: Google, 9to5Mac