Xiaomi 11T Pro (fot. Tabletowo)

Składany smartfon Xiaomi powoli nabiera kształtów

To ciekawe, w jakim kierunku rozwijane są projekty składanych smartfonów. Elastyczne wyświetlacze początkowo montowano głównie w urządzeniach rozkładanych jak małe notatniki. Teraz również Xiaomi rozumie, że ludzie są bardziej zainteresowani formą smartfona z klapką.

Reklama

Nie wszystkie składane smartfony równie popularne

Producenci elektroniki bacznie przyglądają się premierom składanych smartfonów konkurencji i wyciągają z nich wnioski. Na przykład Samsung, mając w ofercie zarówno Galaxy Z Fold 3, otwieranego niczym książkę do postaci tabletu, oraz Galaxy Z Flip 3, czyli nowoczesnego smartfona z klapką, mógł na podstawie danych sprzedażowych zorientować się, że klienci są znacznie bardziej zainteresowani tą drugą formą konstrukcyjną.

Samsung Galaxy Z Flip 3 (fot. Tabletowo)

Ponieważ analitycy innych firm także potrafią wyciągać logiczne wnioski, nawet nie inwestują przesadnych ilości czasu i pieniędzy w rozwój smartfonów rozwijanych do postaci tabletów, a skupiają się na pracy nad kompaktowymi urządzeniami pokroju Galaxy Z Flip 3 czy Huawei P50 Pocket. Xiaomi także.

Xiaomi ma już koncept swojego składańca

Również Xiaomi zgłosiło do urzędów patentowych projekt składanego smartfona, który przypomina ostatnie dokonania konkurencji. Koncept nie zyskał jeszcze swojej nazwy, ale już same wczesne szkice zdradzają kilka kluczowych cech konstrukcji.

Szkic prokjektowy składanego smartfona Xiaomi (źródło: MySmartPrice)

Jak widać na powyższym schemacie, urządzenie zostanie wyposażone w przynajmniej dwa aparaty główne. O ile trzeci, zaoblony element na zewnętrznej stronie smartfona to nie wyświetlacz pomocniczy, to może być ich nawet trzy. Poza tym na planie zaznaczono miejsca na maskownicę głośnika, port USB-C oraz slot na kartę SIM. Na jednej z bocznych krawędzi można dostrzec przycisk odblokowania ekranu oraz regulacji głośności.

Na razie nie ma żadnych sugestii dotyczących daty premiery składanego smartfona Xiaomi. Znając jednak firmę, będziemy o nim słyszeć jeszcze wielokrotnie do tego czasu.