Honor V materiał wideo
Źródło: Honor

To będzie najszybszy składany smartfon na rynku

Honor potwierdził, że pracuje nad własnym składanym smartfonem, a nawet nadał mu nazwę. Honor Magic V zapowiada się niezwykle interesująco – nie tylko pod względem formy, ale i specyfikacji.

Pierwszy składany smartfon Honora i od razu kozak

Honor zapowiedział, że w najbliższych tygodniach pokaże światu swój pierwszy projekt smartfona o składanej budowie. Choć w sieci pojawiły się już pierwsze oficjalne zwiastuny urządzenia, większość szczegółów dotyczących tego urządzenia jest dla nas tajemnicą.

składany smartfon Honor Magic X concept
Tak ma ponoć wyglądać Honor Magic V (źródło: @RODENT950)

Niektórzy informatorzy dotarli jednak do nieoficjalnych danych dotyczących specyfikacji składanego Honora. Jak przekazuje DigitalChatStation, konstrukcja będzie przypominać Samsunga Galaxy Z Fold 3. Zewnętrzny ekran ma odświeżać się w częstotliwości 90 Hz, zaś rozkładany, wewnętrzny – w 120 Hz.

Zebrane dane sugerują, że smartfon będzie wyposażony w najszybszy procesor mobilny Qualcomma – Snapdragon 8 Gen 1. Jak dotąd, żaden ze składanych sprzętów nie ma takiego zapasu mocy w układzie głównym.

Jeśli chodzi o aparat, główny moduł ma używać matrycy 50 Mpix z sensorem Sony IMX700, który pojawił się także w modelu Honor Magic 3 Pro Plus. Specyfikacja innych kamer jest niewiadomą. Nie ma też słowa na temat zastosowanego ogniwa baterii, ale ładowanie ma ponoć odbywać się z mocą 66 W. Po wyjęciu z pudełka sprzęt ma działać na Androidzie 12.

Honor nie zdradził jeszcze, kiedy zamierza zaprezentować Magic V. Z pewnością jednak zostaniemy poinformowani o planach producenta odpowiednio wcześnie. Taka premiera nie zdarza się na co dzień!