(fot. LetsGoDigital)

Na składanego iPhone’a musimy poczekać, ale możemy już obejrzeć ciekawy koncept

Fani nadgryzionego jabłka raczej nie szybko zyskają możliwość kupna składanego iPhone’a. Szkoda, bowiem jeśli prezentowałby się podobnie do nieoficjalnych konceptów, to byłby jednym z ciekawszych smartfonów.

Reklama

Apple podobno pracuje nad składanym urządzeniem

Według coraz liczniejszych przecieków, firma z Cupertino testuje już prototypy składanego iPhone’a i technologii, które zostaną w nim zastosowane – np. wyświetlacza. Obecnie mamy jednak do czynienia z pracami na wczesnym etapie.

iPhone Flip
(fot. LetsGoDigital)

Cóż, zespół Tima Cooka nie musi się śpieszyć. Obecne smartfony, podane w bardziej klasycznej formie, sprzedają się wyśmienicie. Natomiast sam rynek składanych urządzeń to wciąż ciekawostka, a pierwsze egzemplarze chociażby ze względu na wysokie ceny i dostępność nie wykręcają naprawdę dużych wyników sprzedaży.

Dla Apple nie ma więc sensu dołączenie do wyścigu już w tym momencie. Za pewne pocieszenie można uznać fakt, że jeśli składany iPhone w końcu zadebiutuje, to będzie jednym z lepszych lub nawet najlepszym urządzeniem w swoim segmencie, perfekcyjnie łącząc sprzęt i oprogramowanie. W końcu, zespół Tima Cooka już nas przyzwyczaił, że często pojawia się spóźniony na imprezę, ale robi to w bardzo dobrym stylu – np. komputery z procesorami ARM czy Face ID.

iPhone Flip – jeden z ciekawszych konceptów

Serwis LetsGoDigital podzielił się grafikami, które przedstawiają fanowską koncepcję składanego smartfona Apple. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się spójnie i przede wszystkim ciekawie. Warto też zauważyć, że konstrukcja jest wyraźnie inspirowana m.in. Samsungiem Galaxy Z Flip.

Koncept może kojarzyć się z iPhonem 12 Pro, a to ze względu na ostre krawędzie boków i wizualnie zbliżony moduł głównej kamery. Nie zabrakło nawet notcha, aczkolwiek tutaj podany jest w mniejszej formie. W miejscu logo znalazł się mechanizm odpowiadający za składanie urządzenia, więc samo logo przesunięto na dół, tak aby było widoczne także po złożeniu smartfona.

Uwagę zwraca dodatkowy wyświetlacz umieszczony obok tylnej kamery. Miałby on odpowiadać za dostarczanie najważniejszych informacji – np. aktualna godzina i nieodebrane powiadomienia. Nie znajdziemy jest już złącza Lightning – zostało ono zastąpione przez Smart Connector.

Niestety, muszę to powtórzyć jeszcze raz – to tylko nieoficjalny koncept. Natomiast na składanego iPhone’a musimy jeszcze trochę poczekać.