Apple iPhone 12 Pro
Apple iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej

iPhone X zapoczątkował całkowicie nowy rozdział w historii smartfonów Apple. Gigant z Cupertino mocniej postawił na modele z wyższej półki i niezmiennie kontynuuje tę strategię. Zaprezentowane dziś iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej.

Specyfikacja iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro jest smartfonem premium dla najbardziej wymagających użytkowników, dlatego ramka wykonana jest ze stali nierdzewnej w jednym z czterech kolorów (w tym nowym niebieskim). W tych modelach także zastosowano niezwykle wytrzymałe szkło Ceramic Shield. Obudowa urządzeń jest pyło- i wodoszczelna (IP68) – mają wytrzymać półgodzinne zanurzenie w wodzie na głębokości nawet 6 metrów.

iPhone 12 Pro ma 6,1-calowy, natomiast iPhone 12 Pro Max 6,8-calowy wyświetlacz. Rozdzielczość ekranu to natomiast – odpowiednio – 2532×1170 pikseli i 2778×1284 pikseli. W obu przypadkach jest to matryca OLED Super Retina XDR.

Apple iPhone 12 Pro
źródło: Apple

Sercem smartfonów jest ten sam procesor Apple A14 Bionic z modemem 5G, który znajdziemy już na pokładzie iPhone’ów 12 i 12 Mini. Zastosowano w nich też rozwiązanie o nazwie MagSafe do ładowania bezprzewodowego (i nie tylko), podobnie jak w „Dwunastkach”.

iPhone 12 Pro (Max) ma potrójny aparat na panelu tylnym: 12 Mpix (f/1.6) z OIS + 12 Mpix (ultraszerokokątny 120° FOV) + 12 Mpix (f/2.0 w Pro, f/2.2 w Pro Max) teleobiektyw z OIS. Dodatkowo jego pracę wspiera LiDAR. Ciekawostką jednak jest, że model z dopiskiem „Max” ma mieć bardziej zaawansowany technologicznie aparat niż wersja bez niego (m.in. 2,5x zoom optyczny vs 2x w 12 Pro i OIS z automatyczną stabilizacją matrycy).

Dodatkowo w niedalekiej przyszłości użytkownicy dostaną do dyspozycji nowe rozwiązanie o nazwie Apple ProRAW, które ma zapewnić jeszcze lepszą jakość zdjęć. Trzeba przyznać, że pokazane przez producenta przykłady jego działania zapierają dech w piersi.

Apple iPhone 12 Pro
źródło: Apple

Użytkownicy iPhone’a 12 Pro będą mogli też nagrywać wideo w HDR. Co więcej, jest to pierwszy smartfon na rynku, który obsługuje technologię Dolby Vision HDR. Maksymalna rozdzielczość rejestrowania filmów to 4K (przy 60 klatkach na sekundę).

iPhone 12 Pro
źródło: Apple

Cena iPhone 12 Pro będzie zaczynać się od 999 dolarów, natomiast wersji Max od 1099 dolarów. W obu przypadkach najtańszy model ma 128 GB pamięci wbudowanej. Polskie ceny znajdziecie natomiast w tym artykule.

Zobacz też: