składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 foldable smartphone

Składane smartfony będą jeszcze cieńsze i lżejsze. Samsung ma ciekawe zdanie na ich temat

Składane smartfony powoli wchodzą pod strzechy, ale przed nimi jeszcze długa droga, aby dorównać popularnością tym, których używają miliardy użytkowników na całym świecie. Samsung zapowiada jednak duże zmiany i ma ciekawą opinię na ich temat.

Składane smartfony to już nie przyszłość – to teraźniejszość

Wiele osób uważa, że składane smartfony nie nadają się do codziennego użytkowania, ponieważ są zbyt delikatne. W tym ostatnim jest trochę prawdy, ponieważ użytkownicy nie mogą liczyć na pyło- i wodoszczelną obudowę, a do tego muszą wyjątkowo dbać o składany wyświetlacz, ponieważ pokrywającą go powłokę można łatwo zarysować.

Składane smartfony czeka jednak świetlana przyszłość. Liderem w tym segmencie niewątpliwie jest Samsung, ale Motorola również aktywnie w nim działa, a kolejni producenci się do tego przymierzają. Za jakiś czas widok człowieka ze składanym urządzeniem w ręce przestanie wzbudzać ciekawość, bo stanie się czymś zupełnie normalnym i standardowym.

składane smartfony Samsung Galaxy Z Fold 2

Składane smartfony będą jeszcze cieńsze i lżejsze. Samsung ma ciekawe zdanie na ich temat

Samsung bezapelacyjnie najwięcej przyczynia się do rozwoju segmentu składanych smartfonów, także dlatego, że jest największym producentem elastycznych ekranów OLED, które znajdują zastosowanie w nich. Konkurencja jednak nie patrzy biernie na poczynania Koreańczyków, aczkolwiek zdecydowanie bardziej się ociąga z wprowadzaniem swoich koncepcji na rynek.

Według Lee Jong-min z Samsunga, składane smartfony przyczynią się do wzrostu nasyconego już rynku smartfonów, na który w ostatnim czasie dodatkowo negatywnie wpłynęła globalna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19.

Jednocześnie jego zdaniem nie są one rozwinięciem aktualnie dostępnych na rynku smartfonów, tylko całkowicie nową kategorią urządzeń. Lee Jong-min zapowiedział też, że będą one coraz cieńsze i lżejsze w przyszłości, aczkolwiek nie wiadomo, jaki horyzont czasowy miał na myśli. Być może jednak deklarację tę potwierdzi Galaxy Z Fold 3, którego premiery spodziewamy się w czerwcu 2021 roku.

Lee Jong-min podzielił się również ciekawymi informacjami, dlaczego klienci wybierają składane smartfony. Według zebranych danych, 93% użytkowników jest usatysfakcjonowanych z dostępu do większego wyświetlacza, a do tego takie urządzenie pozwoliło im zwiększyć produktywność. Ponadto atrakcyjna jest dla nich jego forma, wygląd i kompaktowość.

dlaczego klienci wybierają kupują składane smartfony
Dlaczego klienci wybierają składane smartfony? (źródło: Samsung via The Elec)

Lee Jong-min podkreślił też, że zaletą Galaxy Z Fold 2 jest możliwość złożenia go pod różnym kątem (umożliwia to specjalnie zaprojektowany zawias), a także zoptymalizowane doświadczenie w aplikacjach od Google i Microsoftu, które pozwalają lepiej wykorzystać drzemiący w smartofono-tablecie potencjał. Wspomniał również o specjalnej edycji, stworzonej przy współpracy z marką Thom Browne, która jest skierowana do najbardziej wymagających i oczekujących najwięcej klientów.

https://youtu.be/aq17Hbr2K94