Samsung wygasza usługę My Knox. Zachęca klientów do korzystania z Bezpiecznego Folderu | Tabletowo.pl

Samsung wygasza usługę My Knox. Zachęca klientów do korzystania z Bezpiecznego Folderu

Dołącz do dyskusji 0

Samsung od kilku lat (a dokładniej od 2014 roku) udostępnia właścicielom swoich urządzeń aplikację My Knox. Wraz z Galaxy Note 7 zadebiutował jednak również Bezpieczny Folder, którego zasada działania jest bardzo podobna. Dlatego producent postanowił, że pierwsza z usług zostanie wkrótce wygaszona.

Samsung poinformował właśnie, że aplikacja My Knox nie będzie dostępna już na nowych urządzeniach z 2017 roku. Użytkownikom, którzy chcieliby trzymać swoje dane w bezpiecznej przestrzeni, zaleca się pobrać ze sklepu Galaxy Apps Bezpieczny Folder. Natomiast tym, którzy korzystają ze starszego wiekiem rozwiązania i mają smartfon, działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat, zaleca się „przesiadkę” na nowsze. Proces podobno jest bardzo prosty i szybki

Oczywiście nie oznacza to, że aplikacja My Knox przestanie z dnia na dzień działać. Nie. Będzie to robić, jednakże nie należy się już spodziewać aktualizacji, a tym samym nowych funkcji. Niewykluczone też, że w pewnym momencie zostanie też usunięta ze Sklepu Play (póki co, cały czas tam jeszcze jest), chociaż raczej wątpliwe, aby stało się to w najbliższym czasie.

I choć wszystko do tej pory brzmi dość logicznie (bo naturalnym jest, że starsze rozwiązania zastępowane są nowszymi), to w tym wszystkim jest mały „szkopuł”. Bezpieczny Folder kompatybilny jest bowiem – jak podaje Samsung – wyłącznie z czterema smartfonami: Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 i Galaxy S8+. A to oznacza, że jakieś – tak na oko – >90% użytkowników z niego nie skorzysta. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Ale i tak głównym wymaganiem jest posiadanie systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat lub nowszego, więc większość klientów – chcąc, nie chcąc – będzie nadal korzystać z porzuconej aplikacji My Knox. No chyba, że kupi nowszy model ;)

Aktualizacja:

Bezpiecznego Folderu mogą korzystać również właściciele Galaxy A5 2017 i Galaxy A3 2017 (aplikacja jest już preinstalowana). Co ciekawe, oba smartfony wciąż pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow (jeszcze czekają na aktualizację).

Dzięki CezaR za info!

Źródło: Android Authority, Sklep Play

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona