składany smartfon Samsung W20 5G
Samsung W20 5G (fot. Samsung)

Chińczycy mogą kupić lepszego Samsunga Galaxy Fold niż Polacy

Życie w Chinach może i rządzi się swoimi prawami, ale mieszkańcy tego kraju mogą cieszyć się możliwościami, o jakich my w Polsce możemy tylko pomarzyć. Samsung zdecydował się bowiem wprowadzić do tego kraju aż dwie wersje składanego Galaxy Fold.

Jaki jest Samsung Galaxy Fold, każdy zainteresowany z pewnością wie – w końcu urządzenie jest też dostępne w Polsce (i przynajmniej na początku sprzedaży rozchodziło się w ekspresowym tempie). W Chinach marka nie ma tak mocnej pozycji, ale i tak zdecydowała się wprowadzić ten model do Państwa Środka. Co więcej, niedługo po nim do sklepów trafiła druga wersja składanego smartfona tej firmy.

Samsung Galaxy Fold – smartfon, który rozkłada przed nami skrzydła przyszłości

Samsung W20 5G

Część z Was zapewne natknęła się na zapowiedzi tego smartfona. Wszystko wskazywało na to, że będzie to urządzenie o podobnej formie, co zaprezentowana niedawno Motorola RAZR. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna – niestety, znacznie mniej spektakularna. Jednocześnie element zaskoczenia jest, bowiem czegoś takiego też się nie spodziewaliśmy.

Samsung W20 5G jest niemal bratem bliźniakiem Galaxy Fold. Nie sposób ich jednak pomylić, ponieważ ten pierwszy będzie dostępny wyłącznie w białej wersji kolorystycznej, podczas gdy pierwowzór występuje w dwóch: czarnej i srebrnej. Kilka różnic widać także we wnętrzu: nowy model został wyposażony w wydajniejszy procesor Qualcomm Snapdragon 855+ wraz z modemem 5G i jednocześnie akumulator o nieco mniejszej pojemności – 4235 mAh. Dla przypomnienia, Samsung Galaxy Fold ma na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 855 (również w Polsce) i baterię 4380 mAh. Dostępna w Chinach wersja nie obsługuje sieci 5G.

składany smartfon Samsung W20 5G
Samsung W20 5G (fot. Samsung)

Sprzedaż Samsunga W20 5G rozpocznie się w Chinach w grudniu 2019 roku i dopiero wtedy podana zostanie jego cena. Z pewnością będzie on jednak droższy od Samsunga Galaxy Fold, za którego w Państwie Środka trzeba zapłacić 15999 juanów, co jest równowartością ~8600 złotych. To „tylko” 400 złotych mniej niż w Polsce.

Nie wiadomo, dlaczego Samsung zdecydował się na taki krok, ponieważ na przykład w Niemczech sprzedawany jest Galaxy Fold z modemem 5G na pokładzie (za 2100 euro) i podobnie, jak Samsung W20 5G, akumulatorem o pojemności 4235 mAh, ale już bez procesora Qualcomm Snapdragon 855+.

Źródło: Samsung via FoneArena