Samsung Galaxy Tab A 2019 fot. Samsung

Samsung najwyraźniej przygotowuje się do małej ofensywy na rynku tabletów

Podczas gdy Google całkowicie odpuściło sobie prace nad tabletami, skupiając się na wspieraniu dotychczas zaprezentowanych urządzeń tego typu oraz rozwoju smartfonów, niektórzy producenci, w tym Huawei i Samsung, z wyraźną niechęcią odnoszą się do podobnego pomysłu. Świadczą o tym informacje o przygotowywanych przez te firmy tabletach.

Huawei niedawno zaprezentowało dwa mobilne urządzenia z dużymi ekranami – MediaPady M6. Samsung zaś przymierza się powoli do premier swoich konstrukcji. W przygotowaniu są na przykład: „flagowy” Galaxy Tab S5 oraz Galaxy Tab 8.0 2019 – bardziej przystępna cenowo propozycja z procesorem Qualcomm Snapdragon 429. Jak się okazuje, to nie jedyne tablety od Koreańczyków, jakie zobaczymy w bliskiej przyszłości.

Reklama

Jest jeszcze jeden, o którego istnieniu dowiadujemy się z baz danych Geekbench. Zostanie wyposażony w inny procesor Qualcomma – Snapdragona 710. Oprócz tego dostanie 4 GB pamięci RAM, co w przypadku tabletu będzie naprawdę bardzo fajną konfiguracją. Model nosi na razie oznaczenie SM-T545.

Zgodnie z raportem, nienazwane urządzenie Samsunga zostanie wyposażone w 64 GB pamięci wewnętrznej. Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących przekątnej ekranu, rozdzielczości wyświetlacza czy pojemności baterii.

Niestety, samo pojawienie się zapisu o tablecie w bazach Geekbench jeszcze nie gwarantuje jego wejścia na rynek, ale może dawać pewien obraz na temat zamiarów Samsunga odnośnie rynku tabletów. Najwyraźniej producent chce mieć w tym dziale sprzęt na każdej półce cenowej. Galaxy Tab S5 byłby wrzucony na najwyższą, niżej znajdowałby się powyższy model, a najniżej zostałby wrzucony Galaxy Tab 8.0 2019. Wygląda to więc na całkowicie normalne zachowanie ze strony Samsunga, którego strategia od lat polega na zapewnieniu dostępu do swoich urządzeń na każdym poziomie wydajnościowo-cenowym.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 – wzór tabletu z Androidem poniżej 1000 złotych (recenzja)

źródło: Geekbench dzięki Phone Arena