Google nie będzie już robić własnych tabletów. Firma wycofuje się z produkcji takich urządzeń

Kojarzycie Pixel Slate? To ostatni tablet Google’a, który było nam dane zobaczyć. Okazuje się, że będzie „ostatni” nie tylko w sensie „ostatnio wyprodukowany”. Gigant z Mountain View potwierdził plotki, że kończy z projektowaniem tego typu urządzeń.

Ponieważ w ostatnich latach zainteresowanie tabletami spadło do bardzo niskiego poziomu, a poza Apple praktycznie żaden producent na nich nie zarabia, Google zdecydowało, że wycofa się z tego niepewnego działu elektroniki użytkowej. Według informacji pozyskanych przez redakcję Computerworld, firma zrezygnowała ostatnio z rozwijania dwóch projektów tabletów z Androidem. Wygląda więc na to, że Google porzuciło pomysł kontynuowania linii Pixel Slate, co jednocześnie kładzie kres jakimkolwiek planom związanym z tabletami produkowanymi z logo „G” na obudowie.

Reklama

Nie oznacza to, że Google odtąd będzie traktować tablety jako dział urządzeń, którego nigdy nie było. Pixel Slate będzie wspierany programowo aż do 2024 roku. Oprócz tego, od strony sotfware’u, nadal będą pojawiać się nowe poprawki i wersje systemu Android, instalowane przecież na wielu nowych tabletach. W tej materii nie zmieni się nic.

Google nie będzie jednak już myśleć o projektowaniu i wydawaniu własnych tabletów. Ci pracownicy przedsiębiorstwa, którzy do tej pory się tym zajmowali, zostaną przeniesieni do działu laptopów.

Biorąc pod uwagę, jak mało znaczącym działem rynku stały się tablety z Androidem, posunięcie Google wcale nas nie dziwi. Wiceszef działu sprzętowego firmy, Rick Osterloch, zapewnił jednak, że tablety wciąż są segmentem, którym Google wciąż będzie się żywo interesować, ale nie pod względem wydawania nowych urządzeń.

 

źródło: computerworld.com, @rosterloch przez Phone Arena