fot. Samsung

Co zaoferuje Galaxy Tab S5? Są pierwsze informacje

Samsung regularnie (choć też nie przesadnie często) wprowadza na rynek kolejne tablety. Najlepszymi w ofercie są jednak te z serii Galaxy Tab S – możemy je nawet nazwać „flagowymi” (z jednym wyjątkiem). Coraz więcej wskazuje na to, że w tym roku zadebiutuje następny model z tej linii, bowiem pojawiło się już całkiem sporo informacji na jego temat.

Samsung wszystkich zaskoczył w tym roku, ponieważ w połowie lutego zupełnie nieoczekiwanie zaprezentował Galaxy Tab S5e. O jego istnieniu dowiedzieliśmy się dosłownie kilka godzin przez oficjalną premierą, jednak nie spodziewaliśmy się, że tablet ten zadebiutuje tak szybko, na długo przez Galaxy Tab S5. Tym bardziej, że w przeszłości ani razu nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Mało tego – jest to pierwsze urządzenie z tej serii ze średniopółkową specyfikacją.

Reklama

Samsung Galaxy Tab S5e – tablet, który próbuje zastąpić komputer

Samsung Galaxy Tab S5 – specyfikacja

Według najnowszych doniesień, model ten, podobnie jak Galaxy Tab S3 i Galaxy Tab S4, zaoferuje wsparcie dla obsługi rysikiem S Pen, który znajdzie się w zestawie sprzedażowym wraz z tabletem. Stylus znacznie rozszerza możliwości urządzenia, a przy topowych sprzętach jest to zawsze zaletą, tym bardziej, że są one wyposażane w mocne podzespoły.

A skoro już o nich wspomniałem, to zdecydowanie dobrą wiadomością jest to, że Galaxy Tab S5 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 2,84 GHz z grafiką Adreno 640, czyli w najnowszy SoC z najwyższej półki amerykańskiego koncernu. Dla przypomnienia, zarówno Galaxy Tab S3, jak i Galaxy Tab S4 otrzymywały układy zeszłoroczne (odpowiednio: Qualcomm Snapdragon 820 w 2017 roku i Qualcomm Snapdragon 835 w 2018 roku).

Do tego Samsung Galaxy Tab S5 zaoferować ma też 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej w podstawowej wersji, natomiast w następnym wariancie przestrzeń na pliki użytkownika zwiększy się do 512 GB (nie wiadomo jednak, czy RAM przy okazji też do 8 GB, ale na razie nic na to nie wskazuje). Na rynku nie pojawią się konfiguracje z 64 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy Tab S5 – cena

Wciąż nie znamy daty oficjalnej premiery nowego, flagowego tabletu z serii Galaxy Tab S5, ale mówi się, że Samsung może zaprezentować go wraz z Galaxy Note 10, który ma – według nieoficjalnych informacji – zadebiutować 10 sierpnia 2019 roku (aczkolwiek jest to mało prawdopodobne, gdyż jest to sobota).

Podobnie wygląda sytuacja z ceną – ta także nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że na rynku mają pojawić się wersje o oznaczeniach SM-T860 i SM-T865 (pierwsza zapewne z samym Wi-Fi, druga zaś również z modemem LTE).

Zobacz też: nowy tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019

Samsung przygotowuje 8-calowy tablet ze Snapdragonem 429

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab S4 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: SamMobile, GalaxyClub