Co zaoferuje Galaxy Tab S5? Są pierwsze informacje 18
fot. Samsung

Co zaoferuje Galaxy Tab S5? Są pierwsze informacje

Samsung regularnie (choć też nie przesadnie często) wprowadza na rynek kolejne tablety. Najlepszymi w ofercie są jednak te z serii Galaxy Tab S – możemy je nawet nazwać „flagowymi” (z jednym wyjątkiem). Coraz więcej wskazuje na to, że w tym roku zadebiutuje następny model z tej linii, bowiem pojawiło się już całkiem sporo informacji na jego temat.

Samsung wszystkich zaskoczył w tym roku, ponieważ w połowie lutego zupełnie nieoczekiwanie zaprezentował Galaxy Tab S5e. O jego istnieniu dowiedzieliśmy się dosłownie kilka godzin przez oficjalną premierą, jednak nie spodziewaliśmy się, że tablet ten zadebiutuje tak szybko, na długo przez Galaxy Tab S5. Tym bardziej, że w przeszłości ani razu nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Mało tego – jest to pierwsze urządzenie z tej serii ze średniopółkową specyfikacją.

Samsung Galaxy Tab S5e – tablet, który próbuje zastąpić komputer

Samsung Galaxy Tab S5 – specyfikacja

Według najnowszych doniesień, model ten, podobnie jak Galaxy Tab S3 i Galaxy Tab S4, zaoferuje wsparcie dla obsługi rysikiem S Pen, który znajdzie się w zestawie sprzedażowym wraz z tabletem. Stylus znacznie rozszerza możliwości urządzenia, a przy topowych sprzętach jest to zawsze zaletą, tym bardziej, że są one wyposażane w mocne podzespoły.

A skoro już o nich wspomniałem, to zdecydowanie dobrą wiadomością jest to, że Galaxy Tab S5 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 2,84 GHz z grafiką Adreno 640, czyli w najnowszy SoC z najwyższej półki amerykańskiego koncernu. Dla przypomnienia, zarówno Galaxy Tab S3, jak i Galaxy Tab S4 otrzymywały układy zeszłoroczne (odpowiednio: Qualcomm Snapdragon 820 w 2017 roku i Qualcomm Snapdragon 835 w 2018 roku).

Do tego Samsung Galaxy Tab S5 zaoferować ma też 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej w podstawowej wersji, natomiast w następnym wariancie przestrzeń na pliki użytkownika zwiększy się do 512 GB (nie wiadomo jednak, czy RAM przy okazji też do 8 GB, ale na razie nic na to nie wskazuje). Na rynku nie pojawią się konfiguracje z 64 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy Tab S5 – cena

Wciąż nie znamy daty oficjalnej premiery nowego, flagowego tabletu z serii Galaxy Tab S5, ale mówi się, że Samsung może zaprezentować go wraz z Galaxy Note 10, który ma – według nieoficjalnych informacji – zadebiutować 10 sierpnia 2019 roku (aczkolwiek jest to mało prawdopodobne, gdyż jest to sobota).

Podobnie wygląda sytuacja z ceną – ta także nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że na rynku mają pojawić się wersje o oznaczeniach SM-T860 i SM-T865 (pierwsza zapewne z samym Wi-Fi, druga zaś również z modemem LTE).

Zobacz też: nowy tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019

Samsung przygotowuje 8-calowy tablet ze Snapdragonem 429

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab S4 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: SamMobile, GalaxyClub