Samsung przygotowuje 8-calowy tablet ze Snapdragonem 429

Niedawno mogliście przeczytać garść informacji na temat Galaxy Tab S5, ale okazuje się, że Samsung przygotowuje nie tylko topowy tablet, ale także propozycję z (dużo) niższej półki z procesorem Qualcomm Snapdragon 429. Jej premiera zbliża się nieuchronnie i bardzo możliwe, że zostanie ona oficjalnie zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Jak informuje serwis xda-developers, Galaxy Tab 8.0 2019 pojawił się w bazach Bluetooth SIG i Wi-Fi Alliance oraz na stronie Android Enterprise Solutions Directory, więc to jasny sygnał, że urządzenie jest już formalnie gotowe do premiery i tylko od Samsunga zależy, kiedy oficjalnie je zaprezentuje.

Reklama

Galaxy Tab 8.0 2019 Wi-Fi nosi oznaczenie kodowe SM-T290, natomiast wersja z modemem LTE – SM-T295, SM-T295C, SM-T295N i SM-T297. Bluetooth SIG i Wi-Fi Alliance oprócz tego nie zdradzają zbyt wielu danych, co wynika z ich profilu działalności – z opublikowanych przez nie informacji dowiadujemy się jeszcze o zastosowaniu modułów Bluetooth 4.2 oraz dwupasmowego Wi-Fi a/b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz.

Znacznie więcej informacji podaje natomiast strona Android Enterprise Solutions Directory. Pojawiła się na niej nie tylko lista parametrów Galaxy Tab 8.0 2019, ale również render panelu przedniego nadchodzącego urządzenia. Nie da się ukryć, że wygląda on dość… standardowo i klasycznie, bowiem ramki dookoła ekranu są szerokie, a nie wąskie jak w tabletach z wyższych półek, które trafiły w ostatnim czasie na rynek (Galaxy Tab S5e czy najnowsze iPady Pro).

Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019 (fot. Android)

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację Galaxy Tab A 8.0 2019, to na liście parametrów znajduje się wspomniany już procesor Qualcomm Snapdragon 429 (4x ARM Cortex-A53 2,0 GHz; 12 nm FinFET) z układem graficznym Adreno 504, a do tego także 8-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10 i rozdzielczości WXGA 1280×800 pikseli, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz system Android 9.0 Pie z interfejsem One UI. Wersja z modemem LTE ma oferować również możliwość wykonywania połączeń głosowych (funkcja telefonu). Na pokładzie zabraknie zaś czytnika linii papilarnych.

Na koniec warto przypomnieć, że pod koniec marca 2019 roku Samsung wprowadził na rynek tablet Galaxy Tab A 8.0 z rysikiem S Pen, który może pochwalić się zauważalnie lepszą specyfikacją techniczną (mocniejszy procesor, więcej pamięci RAM, wsparcie dla obsługi stylusem). Na niektórych rynkach model ten dostępny jest pod nazwą Galaxy Tab A Plus 2019.

Co zaoferuje Galaxy Tab S5? Są pierwsze informacje

Co zaoferuje Galaxy Tab S5? Są pierwsze informacje

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab S5e (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Andrzeja)

Źródło: xda-developers

Reklama