Samsung Galaxy Note 10 5G
fot. Samsung Korea

W 2019 roku Samsung sprzedał prawie 7 mln smartfonów z modemami 5G

Ostatnia aktualizacja:

Mimo że 5G ma wielu przeciwników, sukcesywnie wchodzi pod strzechy. Niemała w tym zasługa Samsunga, który w 2019 roku dostarczył na rynek blisko 7 milionów smartfonów z modemami 5G – to więcej niż wszyscy pozostali producenci razem wzięci.

Samsung jest liderem w wielu segmentach, a teraz może mianować się też baronem smartfonów obsługujących sieć piątej generacji (przy ustandaryzowaniu której Koreańczycy dołożyli swoją cegiełkę). Producent oficjalnie poinformował, że w 2019 roku sprzedał na całym świecie ponad 6,7 mln inteligentnych telefonów z modemami 5G – to więcej niż wszyscy pozostali producenci razem wzięci. Według stanu na listopad ubiegłego roku, marka z Korei Południowej miała 53,9% udziałów w tym segmencie.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Tak świetne wyniki sprzedażowe są zasługą przede wszystkim szybkiego wprowadzenia do sprzedaży pierwszego smartfona obsługującego sieć piątej generacji (Galaxy S10 5G) oraz bogatej oferty modeli z modemami 5G. Klienci mają bowiem do wyboru również Galaxy A90 5G, Galaxy Note 10 5G (dostępny tylko w Korei Południowej), Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G. Co więcej, już w pierwszym kwartale 2020 roku Samsung wprowadzi na rynek pierwszy na świecie tablet ze wsparciem dla sieci 5G – Galaxy Tab S6 5G. Producent deklaruje też, że rozpoczynający się właśnie rok będzie dla niego „rokiem Galaxy 5G” i wprowadzi 5G także do urządzeń z innych segmentów.

W 2019 roku Samsung sprzedał prawie 7 mln smartfonów z modemami 5G
Samsung Galaxy A90 5G, Galaxy S10 5G, Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G (fot. Katarzyna Pura)

Mimo że w 2019 roku sprzedaż smartfonów z modemami 5G stanowiła zaledwie 1% całej sprzedaży inteligentnych telefonów, to – według prognoz – w 2020 roku mamy mieć do czynienia z oszałamiającym wzrostem popytu, bo aż o 1687% (!), co przełoży się na 18% udziałów w sprzedaży. Jako że mówimy tu o nawet ponad 200 mln urządzeń obsługujących sieć piątej generacji, Samsung z pewnością nie odpuści i nadal będzie rozwijał swoją ofertę sprzętów z dopiskiem „5G” – zarówno flagowców, jak i modeli z niższych półek (czego pierwszym zwiastunem był Galaxy A90 5G), ponieważ Koreańczycy (i nie tylko) przygotowali już procesory ze zintegrowanymi modemami 5G do tańszych smartfonów (zob. Exynos 980).

Źródło: Samsung