Samsung Galaxy Note 10 5G
fot. Samsung Korea

W 2019 roku Samsung sprzedał prawie 7 mln smartfonów z modemami 5G

Mimo że 5G ma wielu przeciwników, sukcesywnie wchodzi pod strzechy. Niemała w tym zasługa Samsunga, który w 2019 roku dostarczył na rynek blisko 7 milionów smartfonów z modemami 5G – to więcej niż wszyscy pozostali producenci razem wzięci.

Samsung jest liderem w wielu segmentach, a teraz może mianować się też baronem smartfonów obsługujących sieć piątej generacji (przy ustandaryzowaniu której Koreańczycy dołożyli swoją cegiełkę). Producent oficjalnie poinformował, że w 2019 roku sprzedał na całym świecie ponad 6,7 mln inteligentnych telefonów z modemami 5G – to więcej niż wszyscy pozostali producenci razem wzięci. Według stanu na listopad ubiegłego roku, marka z Korei Południowej miała 53,9% udziałów w tym segmencie.

Tak świetne wyniki sprzedażowe są zasługą przede wszystkim szybkiego wprowadzenia do sprzedaży pierwszego smartfona obsługującego sieć piątej generacji (Galaxy S10 5G) oraz bogatej oferty modeli z modemami 5G. Klienci mają bowiem do wyboru również Galaxy A90 5G, Galaxy Note 10 5G (dostępny tylko w Korei Południowej), Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G. Co więcej, już w pierwszym kwartale 2020 roku Samsung wprowadzi na rynek pierwszy na świecie tablet ze wsparciem dla sieci 5G – Galaxy Tab S6 5G. Producent deklaruje też, że rozpoczynający się właśnie rok będzie dla niego „rokiem Galaxy 5G” i wprowadzi 5G także do urządzeń z innych segmentów.

Samsung Galaxy A90 5G, Galaxy S10 5G, Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G (fot. Katarzyna Pura)

Mimo że w 2019 roku sprzedaż smartfonów z modemami 5G stanowiła zaledwie 1% całej sprzedaży inteligentnych telefonów, to – według prognoz – w 2020 roku mamy mieć do czynienia z oszałamiającym wzrostem popytu, bo aż o 1687% (!), co przełoży się na 18% udziałów w sprzedaży. Jako że mówimy tu o nawet ponad 200 mln urządzeń obsługujących sieć piątej generacji, Samsung z pewnością nie odpuści i nadal będzie rozwijał swoją ofertę sprzętów z dopiskiem „5G” – zarówno flagowców, jak i modeli z niższych półek (czego pierwszym zwiastunem był Galaxy A90 5G), ponieważ Koreańczycy (i nie tylko) przygotowali już procesory ze zintegrowanymi modemami 5G do tańszych smartfonów (zob. Exynos 980).

Źródło: Samsung