Zmiana na pozycji lidera fotograficznego rankingu DxOMark. Teraz króluje Samsung Galaxy S10 5G | Tabletowo.pl

Zmiana na pozycji lidera fotograficznego rankingu DxOMark. Teraz króluje Samsung Galaxy S10 5G

Dołącz do dyskusji 0

Odnoszę wrażenie, że smartfonowy ranking DxOMark traci na renomie, tak jak kiedyś sukcesywnie zmniejszało się znaczenie benchmarków mierzących wydajność podzespołów zainstalowanych w telefonach. Nie przeszkadza to jednak producentom chwalić się wynikami tych testów. Dokładnie tak jest w wypadku Samsunga, który modelem Galaxy S10 5G pokonał fotograficznie wynik Huawei P30 Pro.

Trudno było pobić wynik Huawei P30 Pro. Zgodnie z aktualną tabelą DxOMark, flagowiec Chińczyków, jak i konstrukcja z Korei Południowej zajmują ex aequo pierwsze miejsce, z ogólnym wynikiem 112 punktów za aparaty.

Samsung Galaxy S10 5G jednak, w testach osobnych aparatów, wyprzedził P30 Pro pod względem punktacji aparatu głównego, przedniego oraz w testach wideo, osiągając w tym ostatnim poziom 100 punktów. To pierwszy smartfon, który dobił do tej magicznej granicy.

Aby ocenić wydajność aparatu Galaxy S10 5G, DxOMark testował ekspozycję i kontrast, kolor, autofokus, teksturę, szum, artefakty, zoom i rozmywanie tła w warunkach słabego oświetlenia, oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. Smartfon został pochwalony za dobry balans bieli i przyjemną kolorystykę barw, dobry zakres dynamiczny i godny zaufania autofokus czy kontrolę nad szumami. W minusach wspomniano o widocznych artefaktach, utracie ostrości na krawędziach obrazu czy spadku szczegółowości obrazu przy dużym powiększeniu.

Metody badawcze DxOMark bywają krytykowane, zaś system naliczania punktów jest dyskusyjny, stąd niektórzy producenci w ogóle nie udostępniają swoich smartfonów do testów prowadzonych przez ten zespół. Inni natomiast wychodzą z założenia, że może to być dobry sposób na reklamę – bo skoro coś dobrze działa, to dlaczego się tym nie pochwalić? Szkoda tylko, że Galaxy S10 5G nie zawita do Polski – przynajmniej w najbliższym czasie.

Czy oceny DxOMark można traktować jako wiarygodne? Cz. 2

źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona