Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Zapomnijcie o Galaxy Fold – Samsung (podobno) pracuje nad kolejnymi dwoma „składakami”

Nad Galaxy Fold aktualnie zebrały się czarne chmury, lecz Samsung się nie poddaje i robi wszystko, aby wprowadzić ten smartfon na rynek. Co więcej, jednocześnie podobno pracuje nad kolejnymi dwoma składanymi urządzeniami, które mocno różnią się od tego, co Koreańczycy już pokazali.

Galaxy Fold można uznać za protoplastę segmentu składanych smartfonów, nawet jeśli FlexPai był pierwszym tego typu urządzeniem, które zostało oficjalnie zaprezentowane (miało to miejsce 31 października 2018 roku). I chociaż nie można też zapominać, że Huawei na targach MWC 2019 zapowiedział Mate X, to faktem jest, iż to najprawdopodobniej właśnie propozycja Samsunga będzie pierwszym dostępnym globalnie „składańcem” – a przynajmniej wciąż wszystko na to wskazuje.

Reklama

Dwa kolejne składane smartfony Samsunga

Chociaż aktualnie nad Galaxy Fold zebrały się czarne chmury, to producent robi wszystko, aby wprowadzić ten model na rynek. Co więcej, jak donosi południowokoreański serwis The Bell, jednocześnie pracuje nad dwoma kolejnymi tego typu konstrukcjami.

Nie oczekujcie jednak szczegółowej specyfikacji, ponieważ zapewne jeszcze sporo wody upłynie w rzekach na całym świecie zanim Samsung oficjalnie zapowie te urządzenia. Serwis The Bell donosi jednak, że roboczo są one nazywane (po tłumaczeniu z koreańskiego na angielski) „Type G” i „Type S”. Literka odnosić się ma do sposobu, w jaki składa się ekran.

W obu przypadkach wyświetlacz jest „podzielony” na trzy części. W „Type G” obie składają się do środka i po złożeniu przypominają sprasowaną literę „G”. Z kolei w „Type S” – co zdecydowanie łatwiej sobie wyobrazić – części składają się w kształt litery „S”.

Poniżej możecie zobaczyć grafiki ze zgłoszenia patentowego do USPTO, które z dużym prawdopodobieństwem przedstawiają właśnie „Type G” i „Type S”.

fot. USPTO

W modelu „Type G” ekran po rozłożeniu ma podobno przekątną 8 cali, natomiast w „Type S” aż 13 cali. Dla porównania, Galaxy Fold oddaje do dyspozycji 7,3-calowy wyświetlacz (Dynamic AMOLED o proporcjach 4,2:3 i rozdzielczości 1536×2152 pikseli).

Według serwisu źródłowego, „Type G” i „Type S” różnią się przede wszystkim ekranem i sposobem jego składania, ponieważ większość części w środku jest podobna do tych, jakie Samsung zastosował w Galaxy Fold. Na razie nie sposób jednak przewidzieć, kiedy Koreańczycy wprowadzą na rynek te konstrukcje, o ile oczywiście ostatecznie w ogóle zdecydują się to zrobić.

Źródło: The Bell dzięki Android Authority