Samsung rozpoczął już prace nad oprogramowaniem do Galaxy Note 6

Jeszcze do niedawna żyliśmy nadzieją, że Galaxy Note 6 zadebiutuje w lipcu i to od razu z preinstalowanym Androidem N na „pokładzie”. Nasze nadzieje zostały jednak brutalnie rozwiane, ponieważ termin premiery „przesunięto” na połowę sierpnia. Tymczasem prace nad smartfonem trwają w najlepsze i jak donoszą źródła, Samsung rozpoczął właśnie tworzenie oprogramowania, przeznaczonego dla tego modelu.

Reklama

Nosi ono oznaczenie N930FXXU0APE1, ale trzeba mieć na uwadze, że może się ono zmieniać w zależności od rynku, na który trafi Galaxy Note 6. W tym konkretnym przypadku pojawia się literka F, więc mamy do czynienia z wariantem, przeznaczonym m.in. dla Europy. Potwierdzają to zresztą wcześniejsze przecieki, informujące, że następca Galaxy Note 5 zawita do sklepów na Starym Kontynencie.

Przy okazji możemy podsumować dotychczasowe doniesienia na temat Galaxy Note 6. Ma on zostać wyposażony w 5,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), aczkolwiek Samsung zastanawia się jeszcze, czy wykorzystać płaski ekran, czy może obustronnie zakrzywiony. Sercem smartfona ma być czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 823 w towarzystwie 6 GB RAM, chociaż na rynek europejski może trafić wariant z Exynosem 8890.

Samsung w Galaxy Note 6 zastosuje ten sam aparat, co w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, czyli 12 Mpix matrycę z Dual Pixel, f/1.7 i OIS (optyczną stabilizacją obrazu). Jednak w tym przypadku pojawić się ma również autofokus na podczerwień. Nowością ma być również złącze USB Typu C, na które nie zdecydowano się w tegorocznych flagowcach.

Jeśli natomiast chodzi o kwestie software’owe, to mówi się, że Samsung „dorzuci” usługę Samsung Focus, czyli swego rodzaju odpowiedź na BlackBerry Hub, agregującą e-maile, kalendarz, kontakty i notatki. Docenią to zwłaszcza osoby, które intensywnie korzystają z ww. funkcji.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki akumulator zostanie wyposażony Galaxy Note 6. Na przemian pojawiają się informacje o 3700 i 4000 mAh, więc kwestia ta pozostaje jeszcze otwarta. Smartfon – po raz pierwszy w historii – ma być również wodo- i kurzoodporny.

Na koniec warto jeszcze dodać, że pojawiła się plotka, jakoby Galaxy Note 6 miał doczekać się także wersji Lite z ekranem o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 820 oraz 4 GB RAM. Wydaje się to jednak wątpliwe, aczkolwiek – jak zawsze – wszystko jest możliwe.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

Źródło: SamMobile