Ważne

Galaxy Note 6 trafi na rynek również w wersji Lite?

Na rynku aż “roi” się od smartfonów z dopiskiem Lite. Klasycznym przykładem jest P8 Lite i P9 Lite od Huawei, chociaż takie propozycje w swoich portfoliach mają również m.in. Gionee (Marathon M5 Lite) czy Allview (P6 Lite). Nieco inne podejście do tej kwestii ma Vernee, gdyż Apollo Lite spokojnie nazwać będzie można flagowcem (choć funkcję tę producent przypisuje Apollo). Jeśli wierzyć plotkom, podobnie ma zamiar zachować się Samsung.

Chińskie źródło donosi bowiem, że Galaxy Note 6 pojawi się na rynku również w wersji Lite. Od podstawowej odróżniałaby ją rozdzielczość wyświetlacza (Full HD vs QHD, ale przy tej samej przekątnej, czyli 5,8 cala), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 (a nie tyleż samo rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 823) oraz 4 GB RAM (zamiast 6 GB). Takie zmiany przełożyłyby się oczywiście na obniżenie ceny końcowej smartfona.

Obecnie wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Samsung zdecydował się na taki krok. Owszem, LG i HTC wypuściły (wyłącznie lub również) na wybranych rynkach “zubożone” warianty swoich flagowców (odpowiednio: LG SE i HTC Lifestyle), ale wielce wątpliwe jest, aby Koreańczycy zrobili to samo z Galaxy Note 6. Zwłaszcza, że nie mają takich zamiarów w przypadku serii Galaxy S7.

A co Wy sądzicie na ten temat? Myślicie, że Galaxy Note 6 w wersji Lite miałby szanse odnieść sukces na rynku?

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

Źródło: Weibo przez SamMobile

Komentarze

 • Pawel

  Był kiedyś Note 3 Neo więc dla czego miało by nie być 6? Tym bardziej że taka wersja jest więcej niż wystarczająca.
  PS. Piękne pęknięcie na telefonie na zdjęciu głównym ;)

  • DanSlenders

   Note 3 Neo to jednak trochę inna historia

   • mozilla007

    Note 3 neo to strasznie okrojona wersja, ale za to na baterii działał dłużej od pełnej wersji. To był plus, ale jednak co pełna wersja flagowca to lepsza wersja.

 • Norbert Nowakowski

  Bzdury. Note ma być mega flagowcem i nie będę sobie robić w firmie konkurencji. Nowy CEO chce żeby obniżyli koszty a zwiekszyli zyski i podziela filozofię jednego urządzenia kompletnego ( to widać po sg7 która bardzo dobrze się sprzedaje a jak wiadomo ma być klasę niżej niż seria Note )

  • DanSlenders

   Seria S to nie klasa niżej od Note, te pierwsze to po prostu smartfony komercyjne, te drugie dla Geeków. Przynajmniej tak było do Note 5, który mocno zbliżył się do serii S.

 • Meleager

  Jeśli będzie lite to na pewno nie od razu. Cytowany “lite” ma takie parametry, że mógłby mocno zagrozić pełnej wersji.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona