W USA Samsung uruchamia kartę płatniczą Pay Cash, a my nadal czekamy na Samsung Pay

W świecie technologii niezwykle szybko różne firmy przejmują dobre pomysły od siebie nawzajem. Ponieważ wiele aplikacji, startupów i instytucji finansowych odniosło sukces, kolejni duzi gracze starają się określić istotę tej niełatwej dziedziny biznesu i – przy dobrych wiatrach – skopiować to, co udało się innym, i zaimplementować u siebie. Samsung wprowadza więc wirtualny portfel Pay Cash, by było można zatrzymywać tam pieniądze z Samsung Pay.

Samsung Pay nie działa w Polsce, a wielka szkoda. Gdyby ten standard płatności wprowadzono w naszym kraju, moglibyśmy mieć nadzieję choć na testy Samsung Pay Cash, czyli wirtualnego portfela dla środków zgromadzonych na karcie przedpłaconej od Samsunga. Na razie możliwość skorzystania z takiej karty pojawiła się w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Korzystając z Samsung Pay Cash, właściciele smartfonów Galaxy będą mogli gromadzić środki na karcie płatniczej, podobnej do tej, którą wydają startupy fintech, takie jak Revolut. Płacenie tą kartą może odbywać się zarówno w połączeniu z apką producenta, jak też bez niej. Będzie to działać wszędzie tam, gdzie obsługiwany jest standard Samsung Pay oraz karty Mastercard. Koreański gigant jest zdania, że to świetny sposób na zarządzanie budżetem.

Oczywiście Samsung przewidział także rodzaj programu lojalnościowego dla osób chcących dowiedzieć się, jak to jest – nosić kolejny plastik w portfelu. Dla pierwszych 20000 użytkowników przewidziano 5-dolarowy bonus. Oprócz tego klienci będą mogli zbierać punkty Samsung Rewards za każdą operację wykonaną za pośrednictwem tego systemu.

Samsung idzie za Apple

Samsung Pay Cash przypomina zaprezentowane w marcu tego roku Apple Card. Tam, na specjalnej karcie Apple, również można przechowywać środki, a za transakcje przysługuje 1-procentowy cash back. Ta usługa finansowa już działa w USA. Samsung pozazdrościł więc gigantowi z Cupertino i wprowadza tam własny wirtualny portfel powiązany ze swoimi urządzeniami. Podobnie zamierza zrobić OnePlus. Dosłownie zdanie na temat nowego standardu płatności przekazano na niedawnej premierze OnePlusa 7T.

Trochę żałujemy, że w Polsce nadal nie możemy skorzystać z Samsung Pay – na pewno znalazłyby się u nas osoby chcące w końcu wykorzystać NFC w swoich smartwatchach z systemem Tizen do zapłacenia za zakupy w sklepie. Koreańczycy na razie ograniczają się do robienia rozeznania polskiego rynku. Kto wie, może firma będzie miała nam wkrótce coś do przekazania w tym temacie?

Samsung chciałby wiedzieć, czy jesteśmy zainteresowani płatnościami Samsung Pay w Polsce

źródło: Sammobile