Apple coraz mocniej idzie w usługi – oto subskrypcja Apple News Plus oraz karta płatnicza Apple Card

Apple zdecydowało się na stworzenie nowej usługi, nazwanej Apple News Plus. Oferuje ona możliwość, dodania wybranych magazynów czy gazet do odświeżonej aplikacji Apple News. Zaprezentowano także własną kartę płatniczą – Apple Card.

Reklama

Apple News+

https://www.youtube.com/watch?v=Im5c5WR9vMQ&t=1s

Gigant z Cupertino, kładzie nacisk na zaufanie i wysoką jakość materiałów dostępnych w swojej usłudze. Użytkownicy będą mogli wybierać z ponad 300 magazynów, takich jak: The Wall Street Journal, The New Yorker, The Atlantic, National Geographic, Vogue, Esquire czy Men’s Health. Ponadto, Apple News będzie jedynym miejscem, w którym będziemy mogli przeglądać wszystkie wybrane magazyny w jednym miejscu.

Reklama

W momencie kupna Texture przez Apple w zeszłym roku, Eddy Cue, dyrektor ds. oprogramowania i usług internetowych, ogłosił:

„Jesteśmy zobowiązani do dziennikarstwa wysokiej jakości, z zaufanych źródeł i pozwalamy magazynom na ciągłe tworzenie wspaniale zaprojektowanych i wciągających historii dla użytkowników.”

Biorąc pod uwagę fakt jakie subskrypcje pism oferuje Apple, możemy być przekonani, że Apple News Plus, będzie usługą w pełni zgodną ze słowami Eddy’ego Cue. W dobie dzisiejszej walki o „kliknięcia” i wyświetlenia, usługa tego typu jest bardzo potrzebna.

Nowa usługa Apple, została zaprojektowana w taki sam sposób, jak inne serwisy „na żądanie”, takie jak Spotify czy Netflix. Subskrypcja będzie kosztowała 9.99$ na miesiąc.

Użytkownicy będą również mieli możliwość korzystania z opcji rodzinnego współdzielenia abonamentu. Apple poinformowało, że jeśli chcielibyśmy subskrybować wszystkie materiały dostępne w Apple News Plus pojedynczo, koszt wynosiłby ponad 8.000$ na rok. Firma z Cupertino, postawiła również na ochronę prywatności, i artykuły czytane przez nas w Apple News, nie będą śledzone ani przez reklamodawców, ani samo Apple, ponieważ dobieranie artykułów będzie odbywać się na urządzeniach użytkowników.

Apple Card

https://www.youtube.com/watch?v=HAZiE9NtRfs

Apple przedstawiło również kartę kredytową. Apple Card jest w pełni zaprojektowana dla iPhone i działa z aplikacją Wallet. Kartę wystarczy zarejestrować z iPhone’a i możemy używać jej z Apple Pay. W aplikacji na smartfonie będzie dało się zobaczyć nasze ostatnie transakcje, sprawdzić ile pieniędzy posiadamy na koncie i jakie kwoty wydaliśmy w danej kategorii. Będziemy mieli również możliwość sprawdzenia lokalizacji transakcji, korzystając z Apple Maps. Wystarczy dotknąć wybranej transakcji, i na małej mapce pojawia nam się znacznik.

Korzystając z usługi Apple Pay, dostaniemy 2% zwrotu za transakcje, przy czym nie będziemy musieli czekać do końca miesiąca, ponieważ zwroty będą przypisywane do konta codziennie. Dodatkowo, jeśli kupimy produkt Apple, otrzymamy 3% cash backu. Korzystając z karty Apple Card, otrzymamy 1-procentowy zwrot.

Gigant z Cupertino nawiązał współpracę z Goldman Sachs i Mastercard, w celu wydania Apple Card. Apple nie będzie miało wiedzy na temat tego, co będziemy kupować oraz gdzie (bo wszystkie informacje o tym będą gromadzone wyłącznie na urządzeniu), a Goldman Sachs ogłosił, że nie sprzeda gromadzonych danych w celach reklamowych czy marketingowych.

Karta nie posiada na sobie żadnych danych, takich jak kod CVV, czy data ważności. Wszelkie informacje dostępne będą w aplikacji Wallet.

Tim Cook, poinformował, że Apple Pay już w tym roku przekroczyło 10 miliardów transakcji. Pod koniec roku 2019, Apple Pay ma być dostępne w ponad 40 krajach.

Źródła: TheVerge; BGR; TechCrunch