Apple coraz mocniej idzie w usługi – oto subskrypcja Apple News Plus oraz karta płatnicza Apple Card | Tabletowo.pl

Apple coraz mocniej idzie w usługi – oto subskrypcja Apple News Plus oraz karta płatnicza Apple Card

Dołącz do dyskusji 0

Apple zdecydowało się na stworzenie nowej usługi, nazwanej Apple News Plus. Oferuje ona możliwość, dodania wybranych magazynów czy gazet do odświeżonej aplikacji Apple News. Zaprezentowano także własną kartę płatniczą – Apple Card.

Apple News+

Gigant z Cupertino, kładzie nacisk na zaufanie i wysoką jakość materiałów dostępnych w swojej usłudze. Użytkownicy będą mogli wybierać z ponad 300 magazynów, takich jak: The Wall Street Journal, The New Yorker, The Atlantic, National Geographic, Vogue, Esquire czy Men’s Health. Ponadto, Apple News będzie jedynym miejscem, w którym będziemy mogli przeglądać wszystkie wybrane magazyny w jednym miejscu.

W momencie kupna Texture przez Apple w zeszłym roku, Eddy Cue, dyrektor ds. oprogramowania i usług internetowych, ogłosił:

„Jesteśmy zobowiązani do dziennikarstwa wysokiej jakości, z zaufanych źródeł i pozwalamy magazynom na ciągłe tworzenie wspaniale zaprojektowanych i wciągających historii dla użytkowników.”

Biorąc pod uwagę fakt jakie subskrypcje pism oferuje Apple, możemy być przekonani, że Apple News Plus, będzie usługą w pełni zgodną ze słowami Eddy’ego Cue. W dobie dzisiejszej walki o „kliknięcia” i wyświetlenia, usługa tego typu jest bardzo potrzebna.

Nowa usługa Apple, została zaprojektowana w taki sam sposób, jak inne serwisy „na żądanie”, takie jak Spotify czy Netflix. Subskrypcja będzie kosztowała 9.99$ na miesiąc.

Użytkownicy będą również mieli możliwość korzystania z opcji rodzinnego współdzielenia abonamentu. Apple poinformowało, że jeśli chcielibyśmy subskrybować wszystkie materiały dostępne w Apple News Plus pojedynczo, koszt wynosiłby ponad 8.000$ na rok. Firma z Cupertino, postawiła również na ochronę prywatności, i artykuły czytane przez nas w Apple News, nie będą śledzone ani przez reklamodawców, ani samo Apple, ponieważ dobieranie artykułów będzie odbywać się na urządzeniach użytkowników.

Apple Card

Apple przedstawiło również kartę kredytową. Apple Card jest w pełni zaprojektowana dla iPhone i działa z aplikacją Wallet. Kartę wystarczy zarejestrować z iPhone’a i możemy używać jej z Apple Pay. W aplikacji na smartfonie będzie dało się zobaczyć nasze ostatnie transakcje, sprawdzić ile pieniędzy posiadamy na koncie i jakie kwoty wydaliśmy w danej kategorii. Będziemy mieli również możliwość sprawdzenia lokalizacji transakcji, korzystając z Apple Maps. Wystarczy dotknąć wybranej transakcji, i na małej mapce pojawia nam się znacznik.

Korzystając z usługi Apple Pay, dostaniemy 2% zwrotu za transakcje, przy czym nie będziemy musieli czekać do końca miesiąca, ponieważ zwroty będą przypisywane do konta codziennie. Dodatkowo, jeśli kupimy produkt Apple, otrzymamy 3% cash backu. Korzystając z karty Apple Card, otrzymamy 1-procentowy zwrot.

Gigant z Cupertino nawiązał współpracę z Goldman Sachs i Mastercard, w celu wydania Apple Card. Apple nie będzie miało wiedzy na temat tego, co będziemy kupować oraz gdzie (bo wszystkie informacje o tym będą gromadzone wyłącznie na urządzeniu), a Goldman Sachs ogłosił, że nie sprzeda gromadzonych danych w celach reklamowych czy marketingowych.

Karta nie posiada na sobie żadnych danych, takich jak kod CVV, czy data ważności. Wszelkie informacje dostępne będą w aplikacji Wallet.

Tim Cook, poinformował, że Apple Pay już w tym roku przekroczyło 10 miliardów transakcji. Pod koniec roku 2019, Apple Pay ma być dostępne w ponad 40 krajach.

Źródła: TheVerge; BGR; TechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona