Apple Card już jest, ale na razie tylko dla wybranych
źródło: Apple

Apple Card już jest, ale na razie tylko dla wybranych

Na marcowej konferencji firma Apple zapowiedziała swoje wejście na rynek usług bankowych – wszystko za pomocą własnej karty kredytowej, która współpracować będzie z systemem płatności Apple Pay. Możliwość wygenerowania cyfrowej karty płatniczej dla każdego użytkownika iPhone’a wzbudziła wiele emocji, podobnie jak zapowiedź wprowadzenia przez koncern z Cupertino jej fizycznej, wykonanej z tytanu wersji – ta jest już w rękach pierwszych użytkowników.

Niektórzy pracownicy Apple dostali już swoje karty Apple Card – tak wynika z informacji, jakie udostępnił na swoim profilu jeden z leakerów, Ben Geskin. Jak wyglądają one na zdjęciach – możecie zobaczyć poniżej.

Sam design karty był już wcześniej znany – jest ona całkowicie minimalistyczna. Wykonana ma być z jednego kawałka tytanu i pozbawiona jakichkolwiek numerów – widnieć ma na niej jedynie imię i nazwisko właściciela oraz logo Apple. Pozostałe, niezbędne do płatności detale, dostępne będą z poziomu aplikacji. Jak widać na udostępnionych przez Geskina zdjęciach, na rewersie karty znalazło się również logo MasterCard oraz banku Goldman Sachs, który jest jej wydawcą.

Apple Card już jest, ale na razie tylko dla wybranych
źródło: Apple

Znajdująca się na opakowaniu informacja – „aktywuj swoja kartę, wybudź iPhone’a i przyłóż tutaj” sugeruje, że przygotowanie fizycznej karty do pierwszej płatności będzie dziecinnie proste – smartfon zrobi to za nas, gdy tylko zbliżymy go do jej powierzchni.

Kiedy Revolut w Apple Pay? Już w czerwcu!

Według informacji pochodzących z Cupertino, Apple Card ma być dostępna już tego lata, a jej wygenerowanie możliwe będzie z poziomu aplikacji Wallet. Wirtualna karta współpracować ma z Apple Pay – tym samym możliwość skorzystania z płatności mobilnych iOS stanie się dostępna dla każdego. Jej wydanie oraz prowadzenie wolne będzie od wszelkich opłat i prowizji, nawet przy płatnościach zagranicznych.

Apple Card już jest, ale na razie tylko dla wybranych
źródło: Apple

Aplikacja pozwoli użytkownikowi na dokładną analizę wydatków i lepsze czuwanie nad budżetem. Wszystko dzięki dostępnym z jej poziomu wykresom oraz usługom geolokalizacyjnym umożliwiającym dokładne sprawdzenie, w którym miejscu klient dokonał danego zakupu.

Apple Card już jest, ale na razie tylko dla wybranych
źródło: Apple

Fizyczna karta ma być dostępna początkowo jedynie w Stanach Zjednoczonych. Na razie brak informacji na temat kolejnych krajów, do jakich wprowadzona zostanie możliwość jej zamówienia.

źródło: MacRumors