źródło: Apple

Apple Card już jest, ale na razie tylko dla wybranych

Na marcowej konferencji firma Apple zapowiedziała swoje wejście na rynek usług bankowych – wszystko za pomocą własnej karty kredytowej, która współpracować będzie z systemem płatności Apple Pay. Możliwość wygenerowania cyfrowej karty płatniczej dla każdego użytkownika iPhone’a wzbudziła wiele emocji, podobnie jak zapowiedź wprowadzenia przez koncern z Cupertino jej fizycznej, wykonanej z tytanu wersji – ta jest już w rękach pierwszych użytkowników.

Niektórzy pracownicy Apple dostali już swoje karty Apple Card – tak wynika z informacji, jakie udostępnił na swoim profilu jeden z leakerów, Ben Geskin. Jak wyglądają one na zdjęciach – możecie zobaczyć poniżej.

Reklama

Sam design karty był już wcześniej znany – jest ona całkowicie minimalistyczna. Wykonana ma być z jednego kawałka tytanu i pozbawiona jakichkolwiek numerów – widnieć ma na niej jedynie imię i nazwisko właściciela oraz logo Apple. Pozostałe, niezbędne do płatności detale, dostępne będą z poziomu aplikacji. Jak widać na udostępnionych przez Geskina zdjęciach, na rewersie karty znalazło się również logo MasterCard oraz banku Goldman Sachs, który jest jej wydawcą.

źródło: Apple

Znajdująca się na opakowaniu informacja – „aktywuj swoja kartę, wybudź iPhone’a i przyłóż tutaj” sugeruje, że przygotowanie fizycznej karty do pierwszej płatności będzie dziecinnie proste – smartfon zrobi to za nas, gdy tylko zbliżymy go do jej powierzchni.

Kiedy Revolut w Apple Pay? Już w czerwcu!

Według informacji pochodzących z Cupertino, Apple Card ma być dostępna już tego lata, a jej wygenerowanie możliwe będzie z poziomu aplikacji Wallet. Wirtualna karta współpracować ma z Apple Pay – tym samym możliwość skorzystania z płatności mobilnych iOS stanie się dostępna dla każdego. Jej wydanie oraz prowadzenie wolne będzie od wszelkich opłat i prowizji, nawet przy płatnościach zagranicznych.

źródło: Apple

Aplikacja pozwoli użytkownikowi na dokładną analizę wydatków i lepsze czuwanie nad budżetem. Wszystko dzięki dostępnym z jej poziomu wykresom oraz usługom geolokalizacyjnym umożliwiającym dokładne sprawdzenie, w którym miejscu klient dokonał danego zakupu.

źródło: Apple

Fizyczna karta ma być dostępna początkowo jedynie w Stanach Zjednoczonych. Na razie brak informacji na temat kolejnych krajów, do jakich wprowadzona zostanie możliwość jej zamówienia.

źródło: MacRumors