Samsung T7 Shield
fot. Samsung

Nowy przenośny dysk Samsunga jest wielkości karty płatniczej

Samsung ma w swoim portfolio całą gamę przenośnych dysków zewnętrznych SSD. Najnowszy półprzewodnik koreańskiego producenta nazwany T7 Shield będzie bardzo nietypowy, bowiem jego najważniejsze cechy to z wytrzymałość i rozmiary – dysk jest wielkości karty kredytowej.

Reklama

Samsung T7 Shield – zewnętrzny dysk SSD jak karta kredytowa

Na rynku dostępnych jest wiele przenośnych, zewnętrznych dysków SSD. Niektóre cechują się kompaktowymi rozmiarami, jednak co za tym idzie – niższą wydajnością. Zwykle, żeby dostać nośnik o lepszych parametrach, musimy wybrać większą konstrukcję, która swoje waży i ma przede wszystkim spore rozmiary. Samsung T7 Shield jest odświeżoną wersją podstawowego modelu T7 (Touch), którą na tle starszego brata wyróżnia nieco większa obudowa, która za to jest wytrzymalsza – stąd dopisek „Shield”.

Podstawowy model ma wymiary 85 × 57 × 8 mm przy wadze 58 g, natomiast T7 Shield – 88 × 58 × 13 przy wadze 98 g – jest zatem nieco ciężej, ale za dodatkowymi gramami idzie także wytrzymałość. Według zapewnień producenta, urządzenie to jwst najtrwalszym dyskiem z oferty Koreańczyków.

Samsung T7 Shield
fot. Samsung

Ma być idealny dla twórców podróżujących lub pracujących w terenie – z racji na odporność na wstrząsy od upadków z wysokości do trzech metrów, znajdziemy tu również certyfikat IP65 gwarantujący wodoszczelność i pyłoszczelność.

Poza zabezpieczeniami przed mechanicznymi uszkodzeniami, omawiany dysk SSD wspiera 256-bitowe szyfrowanie AES (Advanced Encryption Standard) realizowane sprzętowo. Samsung T7 Shield, niezależnie od wersji pamięciowej, zapewnia prędkość odczytu na poziomie 1050 MB/s i prędkość zapisu 1000 MB/s – urządzenie jest zgodne z interfejsem USB 3.2 Gen 2.

Samsung T7 Shield
fot. Samsung

SSD można obsługiwać dzięki oprogramowaniu Samsung Magician Software – urządzenie jest kompatybilne z komputerami wyposażonymi w system Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.10 lub nowszy, a także ze smartfonami z Androidem Lollipop (5.0) lub nowszym.

Jak na razie producent nie podał ceny za swoje najnowsze dyski – będą dostępne w dwóch wersjach, o pojemności 1 i 2 TB. Samsung T7 Shield na dniach powinien trafić do regularnej sprzedaży.