Samsung T7 Touch – dysk SSD z… czytnikiem linii papilarnych

Dysk twardy z wrażliwymi danymi zdecydowanie zasługuje na odpowiednie zabezpieczenie przed nieproszonymi użytkownikami. O ile zamontowany w komputerze jest zazwyczaj chroniony hasłem, tak dyski przenośne są dużo bardziej narażone na kradzież i przywłaszczenie ważnych informacji. Samsung postanowił stworzyć odpowiednio zabezpieczony sprzęt i zaprezentował go na targach CES 2020.

Samsung T7 Touch to pierwszy, mobilny dysk SSD od tego producenta, który wyposażony został w czytnik linii papilarnych. Choć rozwiązanie to nie jest niczym rewolucyjnym, bo skaner odcisku palca posiada chociażby sprzęt firmy Verbatim, to jest to zdecydowanie udogodnienie, które ucieszy osoby ceniące sobie swoją prywatność i bezpieczeństwo cennych danych.

 

Urządzenie ma osiągać prędkość zapisu 1000 MB/s i 1050 MB/s odczytu. Ma też port USB typu C i wspiera USB 3.2 drugiej generacji, ważąc przy tym zaledwie 58 gramów. Według producenta model ten jest dość odporny na uszkodzenia, co bez wątpienia zainteresuje fanów dalekich podróży.

Ceny Samsunga T7 Touch w Polsce

Samsung T7 Touch zapowiedziany został w trzech wersjach pojemnościowych:

  • 500 GB za 669 zł,
  • 1 TB za 999 zł,
  • 2 TB za 1909 zł.

Oraz dwóch kolorystycznych:

  • czarny
  • szary

Nieco dziwić może brak tańszych i mniej pojemnych wariantów urządzenia.

Dysk pojawi się w sklepach już w pierwszym kwartale bieżącego roku i zastąpi swojego młodszego brata – T5W drugim kwartale pojawi się również wersja bez czytnika linii papilarnych.

Źródło: liliputing Samsung