laptop Samsung Galaxy Book S
Samsung Galaxy Book S (fot. Samsung)

Samsung za zamkniętymi drzwiami pokazał przełomową technologię do laptopów

Samsung niewątpliwie jest jednym z najodważniejszych i najbardziej innowacyjnych producentów, szczególnie w segmencie smartfonów. Zanim oficjalnie zaprezentuje nowe urządzenie, pokazuje je za zamkniętymi drzwiami wybranym partnerom. Podobnie postąpił na trwających właśnie targach CES 2020 w Las Vegas. Wiemy jednak, czym tym razem pochwalili się Koreańczycy. Czegoś takiego jeszcze nie ma na rynku.

Reklama

Targi CES to nie tylko sposobność do zaprezentowania nowego sprzętu i rozwiązań, ale też okazja do spotkań. Niektóre z nich odbywają się za zamkniętymi drzwiami i teoretycznie nic nie powinno poza nie wyjść. Po raz kolejny praktyka mija się jednak z teorią, ponieważ zagraniczne media huczą, że na trwającym właśnie CES 2020 Samsung pokazał zaproszonym gościom kolejne innowacyjne rozwiązanie, którym tym razem jest laptop z… rozwijanym ekranem.

Reklama

Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, Samsung przygotował laptop z wyświetlaczem o przekątnej 13,3 cala, który może zwiększyć swoją powierzchnię nawet o 50%, dzięki temu, że jest to elastyczny panel OLED, prawdopodobnie podobny do tego, jaki zastosowany został w składanym smartfonie Galaxy Fold. Jego dokładna charakterystyka nie jest jednak znana, podobnie jak liczba cykli rozwinięcia/zwinięcia, jakie wytrzyma ekran zanim jego struktura zostanie naruszona.

Można podejrzewać, że Samsung nie przywiózł na CES 2020 gotowego produktu, a jedynie prototypowe rozwiązanie, które wymaga jeszcze dopracowania i jest dalekie od wprowadzenia na rynek. Podobnie było w przypadku Galaxy Fold – pokazano go kilka razy za zamkniętymi drzwiami zanim oficjalnie zaprezentowano światu.

Jeśli jednak Koreańczycy poważnie myślą o laptopie ze zwijanym ekranem, w pewnym momencie mniej lub bardziej jednoznacznie, ale z pewnością zdradzą swoje zamiary (jak w przypadku składanego modelu z klapką, którego premiery spodziewamy się 11 lutego 2020 roku).

Przy okazji warto też dodać, że Samsung podobno rozważa wprowadzenie zwijanego ekranu również do smartfonów (na początku mówiło się, że na CES 2020 pokaże właśnie inteligentny telefon z takim rozwiązaniem), lecz wygląda na to, że najpierw zastosuje go w laptopie, a dopiero później ewentualnie też w innych urządzeniach.

*Na grafice tytułowej Samsung Galaxy Book S

Źródło: ETNews via GizmoChina