Samsung Guard: ile można otrzymać za zostawienie S7/S7 edge w rozliczeniu? | Tabletowo.pl

Samsung Guard: ile można otrzymać za zostawienie S7/S7 edge w rozliczeniu?

Dołącz do dyskusji 0

Samsunga Galaxy S8 można już nabyć w przedsprzedaży. Jeśli jesteście wiernymi klientami Samsunga, którzy rok temu zakupili urządzenie z pakietem Samsung Guard S7, teraz możecie na nim nieco zaoszczędzić.

Przypomnijmy, że tak samo jak obecnie w przedsprzedaży można dorwać ósmą galaktykę z bonusowym pakietem Samsung Guard S8, tak rok temu Samsung zaprezentował zbliżony w swojej funkcjonalności pakiet Guard S7.

Jeśli przez ten rok pozostaliście wierni Samsungowi i nadal posiadacie swoje Galaxy S7 lub S7 edge, to koreański producent jest gotów odkupić je od Was, abyście zapłacili za Galaxy S8 nieco mniej. O jakich kwotach mówimy? Postanowiłem zapytać o to rzecznika Samsung Polska, Olafa Krynickiego:

Minimalna wartość odkupu to 1000 zł. To, ile Pan otrzyma finalnie pieniędzy, zależy od modelu (flat/edge) i stanu aparatu. Zasady są doprecyzowane w regulaminie Guard S7. Odkup realizowany jest w naszych Samsung Brand Stores.

Na stronach Samsunga można dodatkowo wyczytać, że skorzystanie z możliwości odsprzedaży urządzenia będzie możliwe od marca do czerwca bieżącego roku. Na dobrą sprawę, nie jesteście ograniczeni modelem wybranego urządzenia.  Chodzi o to, aby nowy. wybrany przez Was produkt, posiadał wartość brutto wyższą aniżeli 2500 złotych.

Zwracam też Waszą uwagę na wyszczególnione w regulaminie warunki (trzeba spełnić wszystkie), które musicie spełnić, aby móc skorzystać z przygotowanej promocji:

 • produkt musi włączać się i pozostawać włączonym na czas testów,
 • produkt musi wyłączać się,
 • produkt ma przywrócone ustawienia fabryczne,
 • produkt nie jest w żaden sposób zablokowany (PIN, odcisk palca, inne),
 • produkt jest wylogowany z kont, w tym Samsunga i Google,
 • produkt nie zawiera prywatnych plików i danych,
 • gniazdo ładowania nie nosi śladów uszkodzenia,
 • ekran oraz obudowa przednia i tylna nie mają pęknięć i wyczuwalnych rys,
 • ekran dotykowy produktu reaguje na dotyk (również na krawędziach),
 • wyświetlacz nie ma martwych pikseli, plam, odbarwień, przebarwień,
 • wszystkie przyciski, w tym klawisz Home, działają.

Oczywiście, wiążąca jest ocena pracownika oficjalnego punktu Samsunga. Jeśli uzna on, że wszystkie kryteria z tej listy zostały spełnione, będziecie mogli nabyć wskazany wcześniej produkt – na przykład Galaxy S8 – w cenie niższej o kwotę odkupu Waszego starego smartfona.

Tutaj docieramy do sedna: na dobrą sprawę Samsung chce otrzymać od Was poprzedni telefon w stanie – delikatnie mówiąc – bardzo dobrym. Wysokość maksymalnej zniżki nie została podana, jednak można domniemywać, że kwota nie będzie tak wysoka, jak rynkowa wartość urządzenia.

Zobacz także: Samsung Guard S8 (regulamin)

Optymistycznie załóżmy, że za Samsunga Galaxy S7 edge w stanie idealnym pracownik sklepu zaoferuje 1500 złotych, no bo przecież firma nie skupuje tych urządzeń tylko z dobrego serca, a najpewniej ma wobec tych smartfonów jakieś swoje plany.

W chwili obecnej za takie samo urządzenie wystawione na sprzedaż w internecie można dostać zauważalnie wyższe kwoty. Mówimy tu o przebitce wynoszącej nawet i paręset złotych, jednak z drugiej strony u Samsunga całą papierologię i dokumentację załatwiacie na miejscu, będąc wręcz prowadzonymi za rękę przez pracownika. Nie trzeba też będzie żyć dwa tygodnie w zawieszeniu, czy aby osoba, która nabyła nasze urządzenie, nie zechce go oddać lub – co grosza – nagle postanowi się rozmyślić. Czas i komfort dokonania transakcji na miejscu, u Samsunga, ma swoją cenę. Zapytałem też znajomego pracownika komisu, ile obecnie dają za Galaxy S7 edge w stanie bardzo dobrym. Dowiedziałem się, że 1300-1500, no bo przecież też muszą odsprzedać go z zyskiem. W takim układzie, oferta Samsunga zaczyna robić się jeszcze ciekawsza.

Nie wiem tylko czy większość użytkowników doceni pakiet Guard – jeśli ten oczywiście im przysługuje – i skorzysta z takiej formy zakupu wybranego smartfona. Może tak, może nie, choć skłaniam się ku stwierdzeniu, że oficjalne punkty Samsunga raczej nie będą narzekały na brak klientów. Niech zadecyduje rynek, a jeszcze lepiej, niech głos zabiorą wszyscy ci, którzy posiadają siódme galaktyki od Samsunga z pakietem Guard S7: odsprzedacie Wasze telefony Samsungowi, chcąc nagrodzić producenta za taką promocję? A może raczej poszukacie szczęścia na wolnym rynku?

źródło: własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona