Samsung Galaxy Z Flip 5G – bez niespodzianek

Najbliższe wydarzenie Samsung Unpacked, podczas którego firma zaprezentuje, między innymi, najnowsze wydania swoich smartfonów, już 5 sierpnia. Zobaczymy wówczas, najprawdopodobniej, składanego Galaxy Z Flip w wersji z modemem 5G. Dzięki przeciekowi wiemy o nim nieco więcej.

Wygląd – nic nowego

Zmiany w wyglądzie urządzeń, w ramach odświeżonej wersji tej samej generacji, zdarzają się niezwykle rzadko, co do zasady obejmując wyłącznie nowe wersje kolorystyczne. Tak było, między innymi, ze smartfonem Huawei P30 Pro New Edition, którego odświeżenie polegało na dodaniu do palety nowego, znanego z następnej generacji, koloru obudowy. W przypadku Samsunga Galaxy Z Flip 5G będzie podobnie, co widać na poniższej animacji.

Samsung Galaxy Z Flip fot. evleaks
fot. evleaks

Zmienią się jedynie, ale bardzo subtelnie, wymiary urządzenia. Kolejna pogłoska mówi o tym, że wersja wyposażona w modem 5G będzie o 0,5 mm grubsza i 0,1 mm wyższa.

Samsung Galaxy Z Flip 5G wewnątrz – tylko jedna zmiana

Zgodnie z informacjami, jakie na Twitterze opublikował Max Weinbach, jedyną zmianą w specyfikacji, względem podstawowej wersji Galaxy Z Flip, będzie układ SoC. By korzystanie z łączności 5G było możliwe, wewnątrz najnowszej wersji składanego smartfona od Samsunga znajdzie się Qualcomm Snapdragon 865+.

Zdementowane zostały również pogłoski o zmianie w zakresie możliwości fotograficznych. Przewidywano, że jeden z dwóch aparatów o rozdzielczości 12 megapikseli zastąpi 10-megapikselowy, co najprawdopodobniej nie okaże się prawdą. W Galaxy Z Flip 5G znajdziemy dokładnie te same obiektywy i te same matryce, co w wersji bez możliwości korzystania z sieci 5G, choć istnieje możliwość, że Samsung zdecyduje się ograniczyć wykorzystywanie jednej z matryc właśnie do rozdzielczości 10 megapikseli.

Nie są przewidywane żadne zmiany w kwestii wyświetlacza czy baterii. Samsung Galaxy Z Flip 5G będzie korzystał z nakładki systemowej One UI 2.5.

Samsung Unpacked już niedługo

Sierpniowe wydarzenie Samsung Unpacked będzie warto śledzić z co najmniej kilku powodów. Podczas jego trwania obejrzymy, najprawdopodobniej, poza Galaxy Z Flip 5G, także kolejną generację Samsunga Galaxy Note oraz słuchawki Galaxy Buds w kształcie przypominającym fasolkę.

Z pewnością będzie ciekawie.