składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip foldable clamshell smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Kiedy premiera Galaxy Z Flip 2? Trzeba uzbroić się w cierpliwość

Galaxy Z Flip został bardzo ciepło przyjęty przez wymagających użytkowników, w przeciwieństwie do podobnych konstrukcji konkurencji. Wiele wskazuje na to, że Samsung nie zamierza obniżać poprzeczki, a teraz pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, kiedy może zadebiutować Samsung Galaxy Z Flip 2.

Reklama

Samsung Galaxy Z Flip ustawił poprzeczkę bardzo wysoko

Można odnieść wrażenie, że składane smartfony stały się „oczkiem w głowie” Samsunga. Są one najbardziej zaawansowanymi technologicznie konstrukcjami w ofercie południowokoreańskiego producenta i mówi się nawet, że (przynajmniej) seria Galaxy Z Fold może zastąpić linię Galaxy Note, która zostanie zintegrowana z rodziną Galaxy S.

Seria Galaxy Z Flip jest tworzona z myślą o masowym kliencie, o czym świadczą bardziej przystępne ceny (od 6600 złotych na start). Samsung nie rezygnuje jednak z topowego wyposażenia – klienci dostają high-endową specyfikację, na czele z najwydajniejszymi procesorami Qualcomm Snapdragon.

smartfon Samsung Galaxy Z Flip smartphone
Samsung Galaxy Z Flip (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Kiedy zadebiutuje Samsung Galaxy Z Flip 2?

Już od jakiegoś czasu pojawiają się informacje na temat kolejnego składanego smartfona Samsunga. Na razie nie ma jednak ich zbyt wiele – na tę chwilę jest mowa o zastosowaniu większego wyświetlacza na zewnętrznej części klapki, szkła UTG na wewnętrznym ekranie i akumulatorów o większej, łącznej pojemności.

Premiery modelu Samsung Galaxy Z Flip 2 spodziewaliśmy się w lutym 2021 roku – oczekiwaliśmy, że południowokoreański producent zaprezentuje go wraz z flagowcami z serii Galaxy S21. Niedawno okazało się jednak, że nowa generacja eSek zadebiutuje znacznie wcześniej, bo już na samym początku przyszłego roku, w styczniu.

Ross Young, który bardzo często dostarcza wiarygodnych informacji na temat planów różnych producentów, w tym Samsunga, poinformował jednak, że Samsung Galaxy Z Flip 2 nie zadebiutuje wraz z flagowcami z serii Galaxy S21, a dopiero na wiosnę 2021 roku. Co więcej, Ross Young dodał też, że jest pod wrażeniem ulepszeń, jakie otrzyma. Niestety, nie ujawnił żadnych szczegółów.

Nie powiem, że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw, ponieważ już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Samsung zamierza rozłożyć w czasie premiery kolejnych high-endów, aby nie prezentować ich „stadami”. Widzimy to od kilku miesięcy i najwyraźniej Koreańczycy nie planują niczego zmieniać.

Do premiery modelu Samsung Galaxy Z Flip 2 pozostaje więc około pół roku, zatem jest jeszcze czas, aby do sieci wyciekło więcej szczegółów na jego temat. Nie ma bowiem żadnej wątpliwości, że tak się stanie – flagowce Samsunga raczej nie są w stanie ukryć się przed naszymi ciekawskimi oczami aż do momentu oficjalnej premiery.

Recenzja Samsung Galaxy Z Flip