Samsung anulował trzecią serię flagowych smartfonów

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że dwa razy w roku wypuszcza na rynek nowe flagowce – w pierwszej połowie z serii Galaxy S, zaś w drugiej z linii Galaxy Note. Okazuje się, że Koreańczycy mieli w planach dodać do nich trzecią rodzinę high-endów, jednak z tego zrezygnowali.

Flagowce są nie tylko pokazem możliwości danego producenta, ale też motorem napędowym całej branży. Najnowsze rozwiązania w pierwszej kolejności pojawiają się bowiem na pokładach high-endów, by później trafić do smartfonów z niższych półek (aczkolwiek sam Samsung zwykle robi na odwrót, co już widzieliśmy na przykładzie m.in. Galaxy A9 i Galaxy A8s).

Południowokoreański producent, jeśli chodzi o flagowce, od lat trzyma się tego samego cyklu wydawniczego, gdyż utrzymuje dwie topowe serie, Galaxy S i Galaxy Note. W tym dołączył do nich jeszcze Galaxy Fold, aczkolwiek ten akurat nie jest skierowany do masowego klienta, tylko do entuzjastów i osób z bardziej zasobnym portfelem. Nie mówiąc już o tym, że liczba dostępnych egzemplarzy będzie bardzo ograniczona.

Okazuje się, że Samsung planował wprowadzić na rynek trzecią, całkowicie nową flagową serię, która stanowiłaby ukoronowanie dziesiątej rocznicy linii smartfonów Galaxy. Nowe high-endy miały charakteryzować się zupełnie nowym designem, aczkolwiek jednocześnie też mieć kilka detali podobnych do tych z… Galaxy Note 7 z 2016 roku.

Samsung Galaxy Note 7 (fot. Tabletowo.pl)

Samsung zdecydował się jednak anulować tę serię, ponieważ – jak twierdzi źródło – z uwagi na aktualne problemy Huawei nie czuje presji na globalnym rynku w segmencie high-end, więc nie ma potrzeby wprowadzać na niego kolejnej linii flagowych smartfonów.

Oczywiście należy pamiętać, że są to niepotwierdzone informacje. Z drugiej strony, pochodzą one od dobrze poinformowanego (szczególnie w planach wydawniczych Samsunga) źródła, więc niewykluczone, że jest w nich trochę prawdy. A jeśli tak jest, to szkoda, że nigdy nie dowiemy się, jakie flagowce Koreańczycy chcieli wprowadzić na rynek, aby odpowiedzieć na ofensywę Huawei na globalnym rynku.

Samsung opatentował „cyfrową krawędź”

Zły znak: Samsung opatentował „cyfrową krawędź”

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 8 i Galaxy S8+ (pod linkiem znajdziecie ich porównanie przygotowane przez Kasię)

Źródło: @MMDDJ_