What

Pierwsze grafiki nadchodzącego Samsunga Galaxy S22 Ultra. Co tu się stało z aparatem?

O smartfonach z linii Galaxy S22 wiadomo już coraz więcej, choć do ich premiery wciąż pozostało sporo czasu. Tym razem informatorzy poczęstowali nas grafikami Samsunga Galaxy S22 Ultra. Coś dziwnego stało się z wysepką aparatu.

Galaxy S22 Ultra ma dziwny moduł aparatu

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że smartfony Samsunga ostatniej generacji mają moduły aparatów zamykające się w wysepce o prostokątnym kształcie. Wydawało się, że ta forma będzie podtrzymywana przez następne urządzenia tego producenta, ale wychodzi na to, że projektanci z Korei Południowej przygotowują dla nas małą niespodziankę.

Samsung Galaxy S22 Ultra (fot. digit.in)

Dzięki staraniom ekipy z serwisu Digit, możemy rzucić okiem na grafiki powstałe na podstawie szkiców CAD. Ujawniają one dość nowatorski (jak na Samsunga) design tylnej części Galaxy S22 Ultra. Wzrok w największym stopniu przykuwa nowy sposób zaprojektowania wysepki z aparatami. Wciąż odstaje ona od reszty obudowy, ale najwyraźniej jej kształt będzie teraz mniej regularny. Dla fanów symetrii brzmi to jak wyrok.

Samsung Galaxy S22 Ultra (fot. v)

Inne ważne cechy Galaxy S22 Ultra

Z punktu widzenia użytkownika smartfona z serii Galaxy Note, najlepszą informacją na temat nadchodzącego Galaxy S22 Ultra jest to, że w jego obudowie znajdzie się miejsce na rysik S Pen. Oznacza to, że choć linia smartfonów Note oficjalnie zostanie wygaszona, jej możliwości i renomę przejmą urządzenia z dopiskiem Ultra.

O specyfikacji Galaxy S22 Ultra niestety nie wiemy zbyt wiele. Wiadomo, że sprzęt będzie wyposażony w cztery aparaty główne, z czego przynajmniej jeden będzie dysponować matrycą 108 Mpix. Raczej nie ma się co spodziewać wykorzystania jednego z nowszych sensorów Samsunga z 200 Mpix. Kolejne matryce mogą mieć rozdzielczość 12 Mpix oraz 10 Mpix i zostać sparowane z teleobiektywem oraz obiektywem szerokokątnym.

Zastosowanym procesorem będzie zapewne opracowany przez Samsunga Exynos 2200, który zagości we wszystkich smartfonach z linii Galaxy S22. Można będzie się też spodziewać czytnika linii papilarnych w ekranie, głośników stereo i oprogramowania w postaci Androida 12 ze stosowną nakładką One UI. Całość ma zasilić bateria o pojemności 5000 mAh z ładowaniem 45 W.

Czekamy na więcej informacji o Galaxy S22 Ultra. Ciekawe, czy „inny” styl aparatu tylnego przeniknie także do innych modeli Samsunga.