Dobre wieści – będzie kolejna generacja Galaxy Note!

W ostatnim czasie kilkukrotnie pojawiły się informacje, według których Samsung miał wygasić serię Galaxy Note i przenieść zapewniane przez nią doświadczenie do innych smartfonów. Według najnowszych, nie nastąpi to jednak tak szybko, jak mówiło się do tej pory.

Seria Galaxy Note ma prawie tyle lat, co Tabletowo

Pierwszy Samsung Galaxy Note zadebiutował we wrześniu 2011 roku, czyli rok i kilka miesięcy po powstaniu Tabletowo (w czerwcu 2010 roku). Uważnie przyglądaliśmy się więc rozwojowi tej serii i z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej ikonicznych rodzin urządzeń mobilnych, jakie kiedykolwiek trafiły na rynek.

Samsungowe Notatniki mają ogromną rzeszę użytkowników i wiernych fanów. Większości zapewne trudno byłoby sobie wyobrazić przesiadkę na inny smartfon, który zapewniłby podobne, ale jednak nie takie samo doświadczenie – w końcu trzymając w ręce Galaxy Note czuć, że jest to właśnie sprzęt z tej serii, a nie żaden inny.

smartfon Samsung Galaxy Note 10 Lite smartphone
fot. Andrzej Libiszewski / Tabletowo.pl

Seria Galaxy Note zostanie wygaszona już wkrótce

W tym miesiącu dużo mówi się o linii Galaxy Note, ale bynajmniej nie o kolejnych smartfonach z tej rodziny, a raczej o tym, że… ich już nie będzie. Informacje o tym pojawiły się dwukrotnie, wiec zaczęliśmy w to wierzyć i powoli żegnać się z tą rodziną.

Cóż, właśnie okazuje się, że być może przedwcześnie, ponieważ według najnowszych doniesień, seria Galaxy Note nie zostanie odesłana do lamusa tak szybko, jak się mówiło. Według użytkownika Twittera, który podpisuje się nickiem @cozyplanes, we wrześniu 2021 roku zostanie wprowadzona na rynek kolejna generacja Notatników, aczkolwiek może zostać zaanonsowana już w czerwcu na konferencji zorganizowanej z myślą o Galaxy Z Fold 3.

To jednak koniec dobrych wieści, ponieważ przyszłoroczne Notatniki mają być ostatnimi smartfonami z serii Galaxy Note, więc koniec tej linii rzeczywiście nastąpi, choć nie tak szybko, jak się spodziewaliśmy.

smartfon Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

@cozyplanes twierdzi, że ma dostęp do „własnych źródeł”, lecz do tej pory ani razu nie dostarczył interesującej nas informacji, dlatego jego doniesienia na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wątpliwie wiarygodne. Wiarygodności dodaje im jednak potwierdzenie ze strony Rossa Younga, który zdradził, że słyszał podobne rzeczy.

Jak tak pomyśleć, wydaje się to rozsądniejszym posunięciem. Samsung w przyszłym roku zasygnalizuje klientom, że funkcje znane z serii Galaxy Note będą dostępne także w liniach Galaxy S21 (Ultra) i Galaxy Z Fold (3 i FE), a tym samym przygotuje ich do wygaszenia rodziny Notatników, a nie z dnia na dzień pozostawi bez wyboru. Koniec jednak w końcu nadejdzie i nie jest żadnym pocieszeniem, że tylko nieco później niż się spodziewaliśmy.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: