Tak może wyglądać Samsung Galaxy Note 10 (fot. PhoneArena)

Takiego aparatu jak w Galaxy Note 10 we flagowcu Samsunga jeszcze nie było

Przecieki na temat smartfona z serii Galaxy Note już dawno nie były tak intrygujące. Według najnowszych doniesień, w Galaxy Note 10 Samsung ma się bowiem zdecydować na zupełnie nowy projekt aparatu – czegoś takiego jeszcze nigdy nie widzieliśmy w Notatniku.

Ostatnie smartfony z serii Galaxy Note miały to do siebie, że pod względem designu były bardzo podobne do flagowców z serii Galaxy S, a największym ich wyróżnikiem był rysik S Pen. Ten schemat ma się jednak nie powtórzyć w przypadku Galaxy Note 10, bowiem Samsung podobno zdecydował się na zupełnie odmienną konfigurację aparatu.

Samsung Galaxy Note 10 – aparat

Od jakiegoś czasu mówi się, że moduł aparatu w Galaxy Note 10 zostanie przeniesiony w inne miejsce i nie znajdzie się w środkowej części panelu przedniego, jak we flagowcach z serii Galaxy S10. Ostatnio pojawiły się informacje, że obiektywy będą ulokowane w lewym górnym rogu, podobnie jak chociażby w Galaxy A9 2018 – koncepcję, jak mogło to wyglądać, widzicie na samej górze (przygotował ją serwis PhoneArena).

Według najświeższych doniesień, aparat w Galaxy Note 10 będzie wyglądał jednak nieco inaczej niż się spodziewaliśmy. Jak możecie zobaczyć poniżej, trzy obiektywy zostaną umieszczone w jednej linii, podczas gdy w drugiej ulokowane mają być m.in. czwarty sensor ToF (Time-of-Flight) i dioda doświetlająca. Przyznajcie, że w ogólnym ujęciu moduł przypomina trochę ten w Huawei P30 Pro, nieprawdaż?

Tak może wyglądać moduł aparatu w Samsungu Galaxy Note 10 (fot. PhoneArena)

Co ciekawe, przynajmniej na razie wygląda na to, że w Galaxy Note 10 zabraknie pulsometru, którego Samsung pozbył się już w Galaxy S10e. I chociaż wciąż poruszamy się w sferze przecieków, to coraz więcej wskazuje na to, że właśnie tak będzie wyglądał moduł aparatu w najnowszym Notatniku.

Przy okazji warto przypomnieć, że Galaxy Note 10 ma być dostępny w dwóch wersjach: jednej 6,4-calowym ekranem i potrójnym aparatem oraz drugiej z poczwórnym aparatem i wyświetlaczem o przekątnej 6,7 cala. Według niepotwierdzonych informacji, do Polski trafi wyłącznie pierwsza z wyżej wymienionych. Co więcej, obie pojawią się zarówno w wariancie z modemem 4G, jak i z modemem 5G.

Na koniec dodam jeszcze, że coraz więcej źródeł potwierdza także doniesienia, iż aparat do selfie i rozmów wideo znajdzie się w otworze pośrodku górnej części wyświetlacza, jak jest to ukazane na poniższym renderze przygotowanym przez ekipę serwisu PhoneArena.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy Note 10 (fot. PhoneArena)

Źródło: @UniverseIce, @OnLeaks, PhoneArena