To już pewne: premiera rodziny Samsung Galaxy Note 10 – 7 sierpnia!

W ostatnich tygodniach wiele mówi się na temat nadchodzących flagowców Samsunga z rodziny Galaxy Note 10. Wiemy już na ich temat naprawdę sporo, ale dla osób oczekujących ich premiery najważniejszą wiadomością wciąż pozostawała niewiadoma – czyli to, kiedy dowiemy się na jej temat dosłownie wszystkiego.

Niecałe dwa tygodnie temu w sieci zaczęło sporo mówić się o dacie oficjalnej prezentacji Galaxy Note 10. Wcześniejsza data, która wydawała się dla wielu pewnikiem, bo – skoro mamy “dziesiątkę” w nazwie, to na pewno premiera będzie właśnie dziesiątego – okazała się zupełnie nietrafiona.

Reklama

Tymczasem Samsung rozesłał oficjalne zaproszenia na Galaxy Unpacked 2019, które już nie pozostawia złudzeń ani pola do nadinterpretacji. To już po prostu pewna informacja: rodzina Galaxy Note 10 zostanie zaprezentowana światu dokładnie 7 sierpnia w Nowym Jorku. Jako ciekawostkę można dodać, że stanie się to w dokładnie tym samym miejscu, co rok temu w przypadku Galaxy Note 9, tj. w Barclays Center.

Jak możecie zobaczyć powyżej, zaproszenie jest bardzo minimalistyczne, ale mimo wszystko można z niego wyczytać dwie rzeczy. Pierwsza jest oczywistością, czyli obecność rysika S Pen – jest on udoskonalany z generacji na generację (choć mówi się, że tym razem ma wnieść niewiele zmian w stosunku do S Pena z Galaxy Note 9). Druga kwestia to “dziura” z frontowym aparatem w centralnej części ekranu smartfona, która już od jakiegoś czasu przewijała się w sferze plotek, domysłów i wyciekających renderów.

Jak już wiemy, po raz pierwszy seria Galaxy Note ma liczyć dwa smartfony: mniejszy Galaxy Note 10 i większy Galaxy Note 10 Pro. Ich ekrany mają mieć przekątnej, odpowiednio, 6,4” i 6,7”. Do najważniejszych informacji na ich temat wypada dodać, że – jeśli dotychczasowe informacje się potwierdzą – żaden z nich nie będzie miał 3.5 mm jacka audio, a slot kart microSD ma zaoferować tylko wersja Pro.

Dla przypomnienia, Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro mają wyglądać następująco:

Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro (fot. @OnLeaks @PriceBaba)

To kto czeka?

źródło: AndroidCentral