Windows 10 odpali aplikacje z Androida. O ile macie podłączonego smartfona Samsunga

Nowa aktualizacja aplikacji Twój Telefon wprowadza naprawdę przydatną rzecz. Dzięki niej, o ile mamy odpowiedni model smartfona firmy Samsung, będziemy w stanie uruchomić niektóre aplikacje Androida znajdujące się na telefonie, w postaci osobnych okienek na pulpicie podłączonego komputera z Windows 10.

Reklama

Aplikacja Twój Telefon to praktyczna rzecz

Współpraca między smartfonem z Androidem a komputerem z systemem Windows 10 przebiega coraz lepiej. Praktycznie każdy może skorzystać z aplikacji Twój Telefon.

Można dzięki niej odbierać powiadomienia, odpisywać na wiadomości tekstowe za pomocą fizycznej klawiatury podłączonej do komputera, używać go jako zestawu głośnomówiącego podczas rozmowy telefonicznej lub szybko przerzucać zdjęcia wykonane aparatem telefonu wprost na pulpit naszego laptopa czy PC. A to wszystko bez kabli.

Smartfony Samsunga mają jeszcze większe możliwości. Połączone z aplikacją Twój Telefon mogą przesyłać obraz ekranu do okna aplikacji. W ten sposób zyskujemy bezpośredni podgląd tego, co znajduje się na wyświetlaczu telefonu i za pomocą myszki lub dotyku zdalnie go obsługiwać. Listę obsługujących tę opcję smartfonów Samsunga znajdziecie się tutaj.

Kolejny poziom integracji Windowsa 10 ze smartfonami Samsunga

Najnowsza aktualizacja aplikacji Twój Telefon wprowadza nową funkcję, zapowiadaną przez Samsunga na konferencji, podczas której poznaliśmy nowe smartfony z linii Galaxy Note 20.

(fot. @AnalyMsft)

Teraz dzięki opcji Aplikacje można przejrzeć listę programów zainstalowanych na smartfonie i uruchomić je w postaci osobnych okienek, widocznych na ekranie monitora. W ten sposób nie musimy martwić się o to, by odpalać desktopowe lub webowe odpowiedniki apek, którymi na co dzień posługujemy się na smartfonie.

Uruchomione aplikacje da się nawet przypiąć do paska Start w Windowsie 10, co skraca drogę do

Jak na razie, wyłącznie właściciele urządzeń z serii Galaxy S9, Galaxy S10 i Galaxy S20 mogą korzystać z tej opcji. Nie mogę się doczekać, kiedy zostanie ona uruchomiona dla Note’ów.