Samsung wydłużony okres aktualizacji
Samsung obiecuje aktualizacje przez "nawet trzy generacje" (źródło: Samsung)

Sprawdź, które smartfony Samsunga mogą liczyć na 3 lata aktualizacji Androida (lista)

Gdy Samsung pokazywał całemu światu nowe smartfony Galaxy Note 20, jednym z elementów prezentacji była obietnica wydłużenia okresu otrzymywania nowych wersji systemu Android z dwóch lat do trzech. Które smartfony z niej skorzystają?

Reklama

Flagowe Samsungi jak Pixele od Google

Samsung poczynił dość odważną deklarację, stwierdzając, że chce zapewnić swoim najważniejszym modelom smartfonów trzy duże aktualizacje systemu Android w trakcie „cyklu życiowego” urządzenia. Równa się to z wysiłkami Google, które przecież nie oferuje nic więcej użytkownikom Pixeli, a są to przecież takie „iPhone’y w świecie Androida”.

Samsung doprecyzował dziś na swoim blogu, które smartfony z oferty producenta będą mogły liczyć na trzecią aktualizację Androida. Oczywiście na listę zostały w pierwszej kolejności wciągnięte flagowce serii Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 20. To było raczej do przewidzenia, a co z innymi modelami, na przykład ze średniej półki?

Lista smartfonów Samsung uprawnionych do 3-letnich aktualizacji

Wśród urządzeń, które otrzymają trzy duże aktualizacje Androida znajdują się nie tylko smartfony, ale także flagowe tablety Galaxy Tab S6 i S7. Zresztą, interesujące Was sprzęty znajdziecie zapewne na poniższej liście:

  • smartfony z serii Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20, S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite
  • smartfony z serii Galaxy Note: Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 Ultra, Note20 5G, Note 20, Note 10+ 5G, Note 10+, Note 10 5G, Note 10, Note 10 Lite
  • smartfony składane: Galaxy Z Fold 2 5G, Z Fold 2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold
  • smartfony z serii Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G
  • tablety: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite

Wszystkie przyszłe modele urządzeń z powyższych serii także otrzymają gwarancję trzyletnich aktualizacji Androida, jednak Samsung wyłącza z tego grona część smartfonów serii Galaxy A. Zresztą widzimy na pewno, że taką obietnicę otrzymały tylko sprzęty z mocnej średniej półki.

Cieszy to, że Samsung zobowiązał się do zapewnienia swoim urządzeniom aktualnego systemu. To dobrze świadczy o producencie, i dobrze wygląda na tle innych, którzy zwykle nie przejmują się tak mocno kwestią nowych wersji Androida.