Galaxy Fold jest gotowy, aby (w końcu) trafić na rynek | Tabletowo.pl

Galaxy Fold jest gotowy, aby (w końcu) trafić na rynek

Dołącz do dyskusji 0

W pewnym momencie wydawało się, że Galaxy Fold podzieli los Galaxy Note 7, ponieważ pierwszy składany smartfon Samsunga miał co najmniej kilka wad konstrukcyjnych, które są niedopuszczalne w komercyjnym urządzeniu. Koreańczycy zdecydowali się więc opóźnić jego debiut na rynku. Według najnowszych doniesień, sprzęt jest jednak (w końcu) gotowy do sprzedaży.

Odnoszę wrażenie, że Samsung za wszelką cenę chciał być zwyczajnie pierwszy (albo wyprzedzić Huawei) i dlatego zaprezentował Galaxy Fold tak szybko. Mało tego, smartfon miał trafić do sprzedaży 26 kwietnia (Stany Zjednoczone) lub 3 maja (Europa), więc wydawało się, że producent zrobił wszystko, aby upewnić się, że wszystko jest z nim w porządku.

Cóż, okazało się, że jednak nie jest, ponieważ po rozesłaniu kilku egzemplarzy Galaxy Fold do testerów, gwiazd internetu i celebrytów wyszło na jaw, że smartfon ma niejedną wadę konstrukcyjną, przez które można zwyczajnie go uszkodzić (i niektórzy z ww. to zrobili). Samsung zdecydował się więc opóźnić wprowadzenie swojego pierwszego składańca na rynek, aby naprawić to, co sprawiało problemy.

Swoją drogą zastanawiam się, jak to możliwe, że producent, który wydaje miliardy na badania i rozwój, nie wyłapał wad konstrukcyjnych przed zaprezentowaniem Galaxy Fold. Szczególnie że zapewniał, iż porządnie przetestował urządzenie. Inżynierów powinno się chyba jednak zastąpić zwykłymi użytkownikami, gdyż to dopiero oni wyłapali problematyczne aspekty składanego smartfona (i to za darmo).

Tak Samsung testował składanego Galaxy Fold

Faktem jednak jest, że Galaxy Fold nadal nie jest dostępny i nie wiadomo, kiedy będzie. Niewykluczone, że Samsung wspomni coś na ten temat podczas konferencji wprowadzającej Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+ i Galaxy Watch Active 2 na rynek (przypomnę, że zaplanowano ją na 7 sierpnia 2019 roku). Jest to prawdopodobne, bowiem według najnowszych doniesień grupa ekspertów, która sprawdzała smartfon po dokonaniu poprawek, powiedziała producentowi, że jest on gotowy do sprzedaży.

Wspomnianą grupą ekspertów mieli być profesjonaliści z branży i profesorowie z dwóch uniwersytetów w Seulu, a więc odpowiednie osoby do przeprowadzenia rygorystycznych testów, które miały na celu sprawdzenie, czy Galaxy Fold nie ma jeszcze jakichś wad konstrukcyjnych.

Na koniec przypomnę, że składany smartfon Samsunga ma być dostępny w Polsce, lecz jego cena w naszym kraju nie jest znana. W Europie ma się ona jednak zaczynać od 2000 euro (równowartość ~8500 złotych).

Źródło: Android Headlines

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona