Rek pod headerem
Samsung Galaxy Fold - folding test (fot. Samsung)

Tak Samsung testował składanego Galaxy Fold

Cały czas mam w pamięci, jak bardzo Samsung wszystkich zaskoczył, kiedy 20 lutego zaprezentował gotowy do wprowadzenia na rynek składany smartfon, chociaż w kuluarach mówiło się, że Koreańczycy tego nie zrobią. Już za niecały miesiąc Galaxy Fold trafi do sprzedaży, również w Polsce, a tymczasem producent publikuje film, który przedstawia, w jaki sposób testowano urządzenie.

Składany smartfon Samsunga jest pierwszą tego typu konstrukcją, która będzie dostępna globalnie już za mniej niż miesiąc. Galaxy Fold zamówią także klienci w Polsce, aczkolwiek należy się przygotować na to, że zapasy magazynowe mogą być bardzo ograniczone. Kolejną przeszkodą zapewne okaże się cena, bowiem w naszym kraju może ona oscylować wokół ~9000 złotych (w Europie jest to 2000 euro).

Reklama

Składany smartfon Samsunga na razie jest wielką niewiadomą – trudno przewidzieć, jak będzie sprawował się podczas codziennego użytkowania w dłuższej perspektywie. Tym bardziej, że zdążyły się już pojawić doniesienia, że po jakimś czasie na wewnętrznym ekranie powstaje odkształcenie, którego nie da się po prostu wyprostować. Wynika to z faktu, że wyświetlacz Dynamic AMOLED pokrywa tworzywo sztuczne, a nie – z wiadomych względów – szkło.

Samsung Galaxy Fold na żywo. Zgadnijcie, jak bardzo widoczne jest zagięcie składanego ekranu

Test Samsunga Galaxy Fold

Samsung zdaje się chcieć podgrzać atmosferę przed rozpoczęciem przedsprzedaży Galaxy Fold, ponieważ opublikował dziś film, który ukazuje, w jaki sposób testowano smartfon. Mowa tu konkretniej o zawiasie i wewnętrznym ekranie Dynamic AMOLED.

Jak informuje producent, w trakcie tego testu (który trwał tydzień) Galaxy Fold składano i rozkładano aż 200 tysięcy razy, aby sprawdzić, czy konstrukcja to wytrzyma. Odpowiada to około pięciu latom przeciętnego użytkowania przy założeniu, że każdego dnia użytkownik będzie korzystał z wewnętrznego ekranu 100 razy.

Smartfon pomyślnie przeszedł test, ale nie wiem, czy Wy też to zauważyliście, że tak około dwudziestej sekundy można dostrzec lekkie odkształcenie powłoki wyświetlacza. Wygląda więc na to, że doniesienia o pojawieniu się takiej bruzdy nie były przesadą i trzeba być na to gotowym, jeśli chce się wejść w posiadanie Galaxy Fold.

Bruzda na powłoce wyświetlacza w Samsungu Galaxy Fold

Specyfikacja i przedsprzedaż Samsunga Galaxy Fold

Dokładną specyfikację składanego smartfona Samsunga oraz informacje na temat jego przedsprzedaży znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule:

A to niespodzianka: składany Samsung Galaxy Fold będzie dostępny w Polsce!

Źródło: informacja prasowa