składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip foldable clamshell smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Galaxy Z Flip 5G będzie petardą. Samsung zaskoczy

Wszystko wskazuje na to, że Samsung Galaxy Z Flip 5G zadebiutuje oficjalnie 5 sierpnia 2020 roku. Mimo że do jego premiery pozostaje zatem ponad miesiąc, już teraz posiadamy mnóstwo informacji na temat jego specyfikacji.

Samsung Galaxy Z Flip wciąż pozostaje składanym smartfonem o najatrakcyjniejszym stosunku ceny do możliwości, ale nie jest to specjalne osiągnięcie, bowiem brakuje mu godnej konkurencji. Nadchodzący Galaxy Z Flip 5G raczej nie zagrozi jego pozycji, lecz będzie jeszcze ciekawszą propozycją, choć naturalnie – jak się spodziewamy – zauważalnie droższą.

Samsung Galaxy Z Flip 5G – specyfikacja

Wiadomo już, że smartfon nosi oznaczenie kodowe SM-F707 – takie bowiem widnieje na oficjalnej stronie Samsunga, choć nie jest napisane wprost, że należy ono do tego modelu. Jest to jednak więcej niż pewne, ponieważ Galaxy Z Flip to SM-F700F.

Pół-oficjalnie, bo z chińskiej agencji certyfikującej TENAA, dowiedzieliśmy się również, że Galaxy Z Flip 5G zostanie wyposażony w dwa akumulatory o pojemności – kolejno – 2500 mAh i 704 mAh, co łącznie daje 3204 mAh. Jest to zatem nieco mniej niż w Galaxy Z Flip (3300 mAh). Ponownie nie zabraknie też wsparcia dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 15 W.

TENAA ujawniła również, że po zewnętrznej stronie smartfona znajdzie się wyświetlacz o przekątnej 1,05 cala. Dla przypomnienia, pierwowzór bez modemu 5G ma 1,1-calowy ekran na klapce. Rozdzielczość ma zaś pozostać taka sama, tj. 300×112 pikseli.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip 5G zaoferuje mniejszy ekran zewnętrzny niż wersja 4G (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Kolejne doniesienia, już nieoficjalne, ale od cieszącego się uznaniem i wiarygodnością leakstera, podpisującego się jako Digital Chat Station, brzmią jeszcze bardziej obiecująco.

Najbardziej powinna Was zainteresować informacja o zastosowaniu niezaprezentowanego jeszcze oficjalnie, ale zapowiadającego się na prawdziwego demona wydajnościowego, procesora Qualcomm Snapdragon 865+, w którym główny rdzeń będzie mógł taktować z częstotliwością nawet 3,09 GHz.

Do tego Samsung Galaxy Z Flip 5G ma zaoferować podwójny aparat główny 12 Mpix + 10 Mpix i pojedynczy o rozdzielczości 12 Mpix we wnętrzu, podczas gdy w poprzedniku są to – odpowiednio 2x 12 Mpix i 10 Mpix.

Nowy model, tak samo, jak Galaxy Z Flip, będzie miał elastyczny wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 2636×1080 pikseli z okrągłym otworem w górnej części. Cały smartfon ma mierzyć 167,3×73,6×7,2 mm i ważyć 183 gramy (pierwowzór ma identyczne wymiary i wagę).

Samsung Galaxy Z Flip foldable smartphone
Tak wygląda Galaxy Z Flip i niemal tak samo będzie prezentować się Galaxy Z Flip 5G (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Nie można oczekiwać, że cena Galaxy Z Flip 5G także zostanie ustalona na 6600 złotych, o ile oczywiście trafi on do Polski. Smartfon z pewnością będzie zauważalnie droższy przede wszystkim z uwagi na zastosowanie najnowszego procesora.