Samsung Galaxy S9 (fot. Samsung)

Samsung potwierdził, że Galaxy A90 dostanie bezramkowy i „beznotchowy” ekran Infinity

Chociaż Samsung długo się opierał, to ostatecznie uległ modzie na wycinanie fragmentu wyświetlacza, aby umieścić w pozyskanym w ten sposób miejscu kamerkę do selfie i rozmów wideo. Koreańczycy przygotowują jednak smartfon z „beznotchowym” ekranem New Infinity i właśnie (przypadkowo?) potwierdzili, że zostanie w niego wyposażony nadchodzący Galaxy A90.

Jeszcze do niedawna Samsung sprawiał wrażenie zatwardziałego przeciwnika wycinania części wyświetlacza. W listopadzie ubiegłego roku, podczas konferencji Samsung Developer Conference 2018, zapowiedział jednak cztery nowe typu ekranów, z czego trzy miały wycięcia (Infinity-U, Infinity-V, Infinity-O), a jeden był całkowicie „beznotchowy” (New Infinity).

Reklama

Na rynku zadebiutowały już smartfony z wyświetlaczami Infinity-U (m.in. Galaxy A50), Infinity-V (m.in. Galaxy M20) i Infinity-O (m.in. Galaxy S10) – pozostaje czekać na urządzenie z ekranem New Infinity, który nie jest skalany żadnym wycięciem.

Samsung właśnie potwierdził, że zostanie w niego wyposażony nadchodzący Galaxy A90. Wzmianka o tym pojawiła się na indonezyjskiej stronie poświęconej nowej generacji serii Galaxy A. Producent przy okazji zadeklarował, że tylko ten model będzie miał taki panel (a przynajmniej przez najbliższy czas).

Wzmianka o ekranie New Infinity w Samsungu Galaxy A90 (fot. Samsung Indonesia)

Powyższą deklaracją Samsung jednocześnie potwierdził niedawne doniesienia, że Galaxy A90 zostanie wyposażony w wysuwany aparat, ponieważ nie może przecież zabraknąć kamerki do selfie i rozmów wideo. Przecieki mówią także, że moduł ma się też obracać, ale na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze trochę poczekać. Spodziewamy się, iż Koreańczycy zaprezentują ten smartfon 10 kwietnia 2019 roku (a oprócz niego również m.in. Galaxy A60).

Specyfikacja Galaxy A90 nie jest znana, jednak w przypadku tego modelu może okazać się ona kwestią drugorzędną, ponieważ smartfon przyciągnie uwagę przede wszystkimi rozwiązaniami, jakie zastosuje w nim producent. Będzie to bowiem pierwszy w ofercie Samsunga inteligentny telefon z „beznotchowym” wyświetlaczem New Infinity i wysuwaną (oraz być może też obracającą się) kamerką.

Trochę natomiast obawiam się o cenę Galaxy A90, bowiem może to być najdroższy smartfon z serii Galaxy A w historii (aktualnie miano to należy do Galaxy A9, który w Polsce kosztował na start 2499 złotych), gdyż innowacje swoje kosztują. Chyba że Samsung pozytywnie nas zaskoczy, jak w przypadku Galaxy A50. Szczerze na to liczę.

*Na grafice tytułowej Samsung Galaxy S9

Źródło: Samsung Indonesia dzięki GalaxyClub, SamMobile