Samsung Galaxy A50 (fot. Samsung)

Samsung Galaxy A50 oficjalnie w Polsce – czytnik linii papilarnych w ekranie i potrójny aparat za rozsądną cenę

Niemal do końca nie wierzyłem, że Samsung będzie gotowy ustalić cenę nowego średniopółkowego smartfona na taką, która nie jeżyłaby włosów na głowie. Ale stało się: telefon z trzema aparatami i czytnikiem linii papilarnych w ekranie możemy już kupić – za 1599 zł.

Galaxy A50 od Samsunga to smartfon o ekranie 6,4 cala, wyświetlającym obraz dzięki panelowi Super AMOLED. Bez trudu dojrzymy w nim wycięcie w kształcie litery „U”. Dodatkową funkcją tego ekranu (i nadal dość rzadko spotykaną) jest możliwość odblokowywania telefonu za pomocą czytnika linii papilarnych, umieszczonego pod powierzchnią wyświetlacza. To gratka dla tych, którzy tęsknili za skanerami odcisków palców zamontowanych na przodzie mobilnych urządzeń.

Inną rzeczą, mocno podkreślaną przez Samsunga, jest obecność trzech obiektywów aparatu głównego. Każdy z nich pełni inną funkcję:

  • główny aparat 25 Mpix (f/1.7)
  • obiektyw szerokokątny 8 Mpix (f/2.2 )
  • aparat pomocniczy 5 Mpix (f/2.2)

Dzięki ich współpracy, użytkownikowi maksymalnie ułatwia się uchwycenie pożądanego efektu. Aplikacja aparatu ma dodatkowo funkcję Live Focus, czyli możliwość podglądu ostrości „na żywo”.

Aparat przedni ma rozdzielczość 25 Mpix oraz przysłonę f/2.0.

Do tego doliczamy procesor Exynos 9610 (2,3 GHz), 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej oraz solidną baterię o pojemności 4000 mAh, i tak oto mamy całkiem nielichą propozycję od Samsunga, w kwocie 1599 zł.

W polskich sklepach znajdziemy wersje z obudową w kolorze czarnym, białym, niebieskim i koralowym.

>Samsunga Galaxy A50 dostaniecie między innymi w sklepie naszego partnera – Media Expert<

Niespodziewana premiera Galaxy A50 i Galaxy A30. Ten pierwszy ma czytnik w ekranie i potrójny aparat

źródło: materiały prasowe