Trzy rodzaje wycięć w ekranach nowych smartfonów Samsunga – tak mogą wyglądać. Jest też „beznotchowy” Infinity

Wydawało się, że Samsung oprze się fali stosowania wycięć w ekranach swoich smartfonów. Cóż, jednak nie. Na konferencji dla deweloperów, która odbyła się w środę, producent zapowiedział cztery nowe typy ekranów, z czego trzy będą miały wycięcie na przednią kamerę.

Samsung miał niezłą zabawę, kiedy stroił sobie żarty z notcha w iPhonie X. Minął jednak rok, i okazało się, że Koreańczycy sami wprowadzą do swojej oferty smartfony z wycięciem w ekranie. Mniejszym – ale jednak.

Samsung ma naprawdę ciekawe pomysły, jeśli chodzi o wprowadzenie świeżości w swojej smartfonowej ofercie. Nowości wędrują teraz nie tylko do flagowców, ale także urządzeń ze średniej półki – na przykład Galaxy A9 dostał aż cztery aparaty główne. Prawdziwą sensacją będzie wprowadzenie na rynek smartfona ze składanym wyświetlaczem.

Podobno w lutym mamy zobaczyć pierwsze średniopółkowe telefony z nowym typem ekranów – niestety z wycięciami na kamery przednie. Termin ich prezentacji nie jest oczywiście oficjalnie potwierdzony. Pewne jest jednak, że Samsung nie zamierza uciekać od notchy i na pewno zastosuje je w swoich konstrukcjach.

Na imprezie Samsung Developer Conference zapowiedziano, że będzie ich kilka rodzajów. Nazwy Infinity-U, Infinity-V Infinity-O odnoszą się do kształtu wycięć w ekranie, jakie zobaczymy w nowych smartfonach Samsunga. Wskazano także na pojawienie się nowego typu ekranu Infinity, który będzie w ogóle pozbawiony notcha.

Benjamin Geskin pokusił się o zwizualizowanie tych ekranów. Oczywiście są to tylko koncepty, nie odzwierciedlającego tego, jak na pewno będą wyglądać samsungowe notche – a jedynie przedstawiają możliwe opcje.

Samsung nie był w stanie całkowicie uciec od wycięć w ekranie, co jest raczej zrozumiałe. Producent nie twierdził, że modele z takim „ozdobnikiem” nigdy nie powstaną. Możemy mieć tylko nadzieję, że nowy typ ekranu Infinity, ten pozbawiony notcha, szybko się upowszechni w ofercie Samsunga i romans Koreańczyków z U- V- i O-kształtnym wycięciem będzie krótki.

źródło, w tym zdjęcia: @VenyaGeskin1, Phone Arena