smartfon Samsung Galaxy A72 5G smartphone
Samsung Galaxy A72 5G (źródło: @OnLeaks)

To jest Samsung Galaxy A72 5G. A ja się pytam: gdzie jest piąty aparat?!

Wygląda na to, że niewiele czasu dzieli nas od premiery nowych smartfonów z serii Galaxy A. Wiemy już, jak będą wyglądać Galaxy A32 5G i Galaxy A52 5G, a teraz mamy okazję zobaczyć model Samsung Galaxy A72 5G. Pojawia się jednak pytanie: gdzie jest piąty aparat?!

Reklama

Seria Galaxy A bardzo się zmieniła od początku swojego istnienia, a trzeba zauważyć, że wcale nie ma ona aż tak długiej historii – pierwsze modele zadebiutowały w 2014 roku. Kolejna zmiana we wzornictwie czeka nas w 2021 roku, kiedy na rynek trafią nowe smartfony, których na horyzoncie są aż trzy, w tym Samsung Galaxy A72 5G.

To jest Samsung Galaxy A72 5G. Gdzie jest piąty aparat?!

W przeszłości smartfony z serii Galaxy A były pozycjonowane zaraz za flagowcami i miały wiele z nimi wspólnego. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ale mimo wszystko wciąż można znaleźć podobieństwa do high-endów marki Samsung. I podobnie będzie również w przypadku modelu Samsung Galaxy A72 5G.

smartfon Samsung Galaxy A72 5G smartphone
źródło: @OnLeaks

Kiedy bowiem rzucimy okiem na nadchodzące smartfony z serii Galaxy A, można znaleźć elementy wspólne z linią Galaxy Note, a w szczególności z modelem Galaxy Note 20.

Prywatnie uznaję to za zaletę, bo taki design jest prosty, elegancki i „nieinwazyjny”. Jednocześnie Samsung utrzymał styl serii Galaxy A, ponieważ panel tylny ma wykończenie podobne do tych, jakie widzieliśmy w poprzednich modelach z tej linii (zob. Galaxy A51).

smartfon Samsung Galaxy A72 5G smartphone
źródło: @OnLeaks

A skoro jesteśmy już w temacie panelu tylnego, to podobnie jak w poprzednich modelach, także w tym Samsung wykorzysta do jego wyprodukowania tzw. „glasstic”, czyli tworzywo sztuczne, które ma imitować szkło.

Ponadto znajdzie się na nim sporych rozmiarów wyspa ze w sumie czterema aparatami. Chciałoby się powiedzieć – standard, lecz w przeszłości pojawiły się doniesienia, że w modelu Samsung Galaxy A72 5G producent dołoży jeszcze jeden aparat, który będzie pełnił rolę tzw. teleobiektywu. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. Szkoda.

smartfon Samsung Galaxy A72 5G smartphone
źródło: @OnLeaks

Jak podaje @OnLeaks, Samsung Galaxy A72 5G zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala z ekranowym czytnikiem linii papilarnych i będzie miał wymiary 165×77,4×8,1 mm (lub 9,9 mm, jeśli uwzględnić wystającą ponad obudowę wyspę z aparatami). Ponadto na jego pokładzie znajdą się 3,5 mm złącze słuchawkowe i port USB-C.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Samsung zaprezentuje model Samsung Galaxy A72 5G, ale prawdopodobnie zrobi to już na początku 2021 roku.