Reklama
Samsung Galaxy A9 (fot. Samsung)

Jak zobaczycie Samsunga Galaxy A72, krzykniecie „wincyj aparatufff!”

Termin trypofobia ponownie może zostać przywołany w kontekście smartfona. Jednocześnie mogą tez pojawić się komentarze „wincyj aparatufff”, bowiem nowy Samsung Galaxy A72 ma mieć ich naprawdę dużo.

Reklama

Coraz trudniej znaleźć na rynku nowy smartfon z tylko jednym aparatem na panelu tylnym. Nawet w budżetowych modelach są przynajmniej dwa, a coraz częściej nawet trzy. W średniej półce standardem są cztery, natomiast w topowej zdarza się nawet pięć (zob. Xiaomi Mi Note 10 czy Huawei P40 Pro+).

smartfon Xiaomi Mi Note 10 smartphone
Xiaomi Mi Note 10 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Samsung Galaxy A72 będzie miał dużo aparatów

Dwa lata temu, w listopadzie 2018 roku, Samsung wszystkich zaskoczył, wprowadzając na rynek pierwszy smartfon z poczwórnym aparatem głównym, model Galaxy A9. Był to jeden z pierwszych dowodów złożonych wcześniej deklaracji, że nowe rozwiązania w pierwszej kolejności będą trafiać do modeli z serii Galaxy A, a dopiero później do flagowców. Pierwszym flagowcem z tak rozbudowanym aparatem był Galaxy S10 5G, który miał swoją premierę w lutym 2019 roku.

Wygląda na to, że przyszedł czas na to, aby sobie przypomnieć o składanych przez Samsunga deklaracjach, ponieważ nadchodzący Samsung Galaxy A72 zaoferuje coś, czego nie ma jeszcze żaden smartfon południowokoreańskiego producenta.

smartfon Samsung Galaxy A51 smartphone
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski

Jak bowiem donosi serwis The Elec, w modelu tym Samsung zastosuje w sumie aż sześć aparatów, z czego pięć znajdzie się na panelu tylnym – na przodzie pozostanie jeden o rozdzielczości 32 Mpix. Będzie to więc pierwszy smartfon tej marki z tak rozbudowanym modułem.

Co więcej, źródło podaje również parametry aparatów, które znajdą się na panelu tylnym. Główny ma charakteryzować się rozdzielczością 64 Mpix, ultraszerokokątny 12 Mpix, a te do zdjęć makro i pomiaru głębi ostrości po 5 Mpix każdy. Co natomiast z piątym? Tu jest największe zaskoczenie, ponieważ ma to być matryca 8 Mpix z funkcją teleobiektywu, który zapewni 3x zoom optyczny. Do tej pory w smartfonie ze średniej półki od Samsunga nie do pomyślenia.

Samsung Galaxy A72 zadebiutuje dopiero w pierwszej połowie 2021 roku. Być może za niedługo poznamy jego dokładniejszą specyfikację, na razie nie mamy na jej temat żadnych informacji (poza tymi o aparatach).