Jak zobaczycie Samsunga Galaxy A72, krzykniecie "wincyj aparatufff!"
Samsung Galaxy A9 (fot. Samsung)

Jak zobaczycie Samsunga Galaxy A72, krzykniecie „wincyj aparatufff!”

Termin trypofobia ponownie może zostać przywołany w kontekście smartfona. Jednocześnie mogą tez pojawić się komentarze „wincyj aparatufff”, bowiem nowy Samsung Galaxy A72 ma mieć ich naprawdę dużo.

Coraz trudniej znaleźć na rynku nowy smartfon z tylko jednym aparatem na panelu tylnym. Nawet w budżetowych modelach są przynajmniej dwa, a coraz częściej nawet trzy. W średniej półce standardem są cztery, natomiast w topowej zdarza się nawet pięć (zob. Xiaomi Mi Note 10 czy Huawei P40 Pro+).

smartfon Xiaomi Mi Note 10 smartphone
Xiaomi Mi Note 10 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Samsung Galaxy A72 będzie miał dużo aparatów

Dwa lata temu, w listopadzie 2018 roku, Samsung wszystkich zaskoczył, wprowadzając na rynek pierwszy smartfon z poczwórnym aparatem głównym, model Galaxy A9. Był to jeden z pierwszych dowodów złożonych wcześniej deklaracji, że nowe rozwiązania w pierwszej kolejności będą trafiać do modeli z serii Galaxy A, a dopiero później do flagowców. Pierwszym flagowcem z tak rozbudowanym aparatem był Galaxy S10 5G, który miał swoją premierę w lutym 2019 roku.

Wygląda na to, że przyszedł czas na to, aby sobie przypomnieć o składanych przez Samsunga deklaracjach, ponieważ nadchodzący Samsung Galaxy A72 zaoferuje coś, czego nie ma jeszcze żaden smartfon południowokoreańskiego producenta.

smartfon Samsung Galaxy A51 smartphone
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski

Jak bowiem donosi serwis The Elec, w modelu tym Samsung zastosuje w sumie aż sześć aparatów, z czego pięć znajdzie się na panelu tylnym – na przodzie pozostanie jeden o rozdzielczości 32 Mpix. Będzie to więc pierwszy smartfon tej marki z tak rozbudowanym modułem.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Co więcej, źródło podaje również parametry aparatów, które znajdą się na panelu tylnym. Główny ma charakteryzować się rozdzielczością 64 Mpix, ultraszerokokątny 12 Mpix, a te do zdjęć makro i pomiaru głębi ostrości po 5 Mpix każdy. Co natomiast z piątym? Tu jest największe zaskoczenie, ponieważ ma to być matryca 8 Mpix z funkcją teleobiektywu, który zapewni 3x zoom optyczny. Do tej pory w smartfonie ze średniej półki od Samsunga nie do pomyślenia.

Samsung Galaxy A72 zadebiutuje dopiero w pierwszej połowie 2021 roku. Być może za niedługo poznamy jego dokładniejszą specyfikację, na razie nie mamy na jej temat żadnych informacji (poza tymi o aparatach).