Metalowe unibody w smartfonach Samsunga – poznajcie Galaxy A5 i Galaxy A3

Od wczoraj mam w rękach najciekawszego spośród mniejszych smartfonów Samsunga, mianowicie Galaxy Alpha. Jest bardzo cienki (6,7 mm), ma bardzo ciekawie wyprofilowane krawędzie i ogólnie, wizualnie, może się podobać. Jest też pierwszym smartfonem koreańskiego koncernu, do użycia którego posłużono się – w niewielkim stopniu – aluminium. W nowej serii telefonów Samsung postanowił iść o krok dalej. Poznajcie Galaxy A5 i Galaxy A3 – pierwszych przedstawicieli linii Galaxy A, których obudowa to metalowe unibody.

Urządzenia te pozycjonowane są jako smartfony dla młodych użytkowników, o czym producent stara się nas przekonać już od pierwszego spotu reklamowego:

https://www.youtube.com/watch?v=m1uzXBo_VPQ

Widzimy na nim różnokolorowe smartfony w rękach uśmiechniętej młodzieży. A tym, co ma ich przekonać do Galaxy A, mają być, przede wszystkim: łączność LTE pozwalająca być zawsze dostępnym w sieci, przednia kamerka 5 Mpix (w czasach wszechobecnych selfie, to faktycznie podstawowy parametr dla młodych…) oraz interesujące wzornictwo przykuwające oko. Galaxy A5 ma 6,7 mm grubości, natomiast Galaxy A3 – 6,9 mm.

A jak przedstawiają się dane techniczne? Samsung Galaxy A5 oferuje 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, niezidentyfikowany czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 2300 mAh, slot kart microSD, Bluetooth 4.0 oraz aparat 13 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat, oczywiście z nakładką TouchWiz.

Drugim z modeli, o którym tylko wspomnę, jest Galaxy A3 z ekranem Super AMOLED 4,5″ i rozdzielczości 960 x 450 pikseli, 1GB RAM, aparatem 8 Mpix i akumulatorem 1900 mAh – reszta parametrów jest identyczna, jak w Galaxy A5.

galaxy-A-dlamłodychużytkowników

Oba smartfony będą dostępne w pierwszej kolejności w Chinach (już w listopadzie), ale ich sprzedaż szybko powinna rozszerzyć się również na inne zakątki świata. Będą dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, złotej, srebrnej, niebieskiej i różowej.

Cena nie została ujawniona, aczkolwiek wcześniejsze przecieki mówią o cenie na poziomie 400 – 450 dolarów za Galaxy A5 i 350 – 400 dolarów za Galaxy A3.

Galaxy-A5-Specifications Galaxy-A3-Specifications