Galaxy A70s będzie pierwszym Samsungiem z aparatem 64 Mpix

Dwa tygodnie temu Samsung zaprezentował sensor o rozdzielczości 64 Mpix, ISOCELL Bright GW1, stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych. Według najnowszych doniesień, pierwszym smartfonem, w którym aparat zostanie uzbrojony w ww. sensor, będzie Galaxy A70s.

W ISOCELL Bright GW1 pojedynczy piksel ma wielkość 0,8 µm, co oznacza, że „gabarytowo” nie jest zbyt duży. Samsung zastosował tu jednak technologię o nazwie Tetracell, której zadaniem jest łączenie czterech sąsiadujących pikseli w jeden większy o rozmiarze 1,6 µm, co jednocześnie przekłada się na to, że fotografie mają finalnie rozdzielczość 16 Mpix.

Reklama

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku 48 Mpix sensorów Sony IMX586 i Samsung GM1, w które wyposażono już wiele smartfonów zarówno ze średniej (Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro), jak i najwyższej półki cenowej (Xiaomi Mi 9). Tam pojedynczy piksel także ma rozmiar 0,8 µm, ale dzięki technologii łączenia czterech w jeden większy (tzw. pixel-binning) można uzyskać 12 Mpix zdjęcie z pikselami wielkości 1,6 µm.

Według doniesień serwisu ETNews, pierwszym smartfonem Samsunga z sensorem ISOCELL Bright GW1 będzie Galaxy A70s. Na jego premierę trochę sobie jednak poczekamy, ponieważ model ten ma podobno zadebiutować dopiero w drugiej połowie 2019 roku, która rozpoczyna się wraz z początkiem lipca.

Na razie nie znamy specyfikacji Galaxy A70s, ale można podejrzewać, że będzie on ulepszoną wersją pierwowzoru, czyli Galaxy A70, który zadebiutował w Polsce pod koniec kwietnia (jego sugerowana cena startowa została ustalona na 1749 złotych).

smartfon Samsung Galaxy A70
Samsung Galaxy A70 (fot. Samsung)

Dla przypomnienia, Galaxy A70 wyposażono m.in. w 6,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED Infinity-U o proporcjach 20:9 i rozdzielczości Full HD+, ośmiordzeniowy (8x Kryo 460; 11 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 675 2,0 z układem graficznym Adreno 612, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (+ microSD) oraz akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 25 W.

Galaxy A70 ma również potrójny aparat główny 32 Mpix f/1.7 + 8 Mpix f/2.2 123° FOV + 5 Mpix f/2.2, więc najprawdopodobniej pierwszy z ww. obiektywów zostanie zastąpiony 64 Mpix sensorem ISOCELL Bright GW1, bowiem raczej wątpliwe, aby Samsung zdecydował się zrezygnować z obiektywu szerokokątnego lub tego do zbierania danych o głębi.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A50 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: ETNews