Nareszcie coś się ruszyło. Składany Samsung Galaxy Fold trafi na wybrane rynki we wrześniu

Oj, długo każe czekać Samsung na swój pierwszy składany smartfon. To nie tak, że konkurencja zdążyła przegonić Koreańczyków – raczej czai się w ukryciu, czekając, aż Samsung odda pierwszą salwę. Opóźnienia względem początkowych planów są jednak spore – przecież minęły już trzy miesiące, odkąd Galaxy Fold miał trafić w ręce pierwszych nabywców.

Producent nareszcie przekazuje jakąś bardziej konkretną informację dotyczącą ponownego wprowadzenia do sprzedaży składanego smartfona. Samsung twierdzi, że będzie w stanie zrobić to we wrześniu. Czy ma to być początek września czy koniec – tego nie wiadomo. Skłaniałbym się jednak ku tej drugiej opcji. Bezpiecznie będzie założyć, że Koreańczykom zejdzie jeszcze trochę z organizacją dystrybucji Galaxy Folda, choć nie będzie to re-premiera globalna, a dotycząca tylko wybranych rynków.

Reklama

Było co poprawiać

Samsung poświęcił sporo czasu na pełną ocenę swojego produktu. Potrzeba ulepszeń pojawiła się zwłaszcza po tym, jak pierwsze testowe sztuki Galaxy Folda wróciły do producenta z uszkodzeniami ekranu spowodowanymi nie przez recenzentów, a przez niedopracowany mechanizm zawiasu, dzięki któremu smartfon zgina się wpół.

Lista ulepszeń jest dość długa, a ich głównym celem było wzmocnienie smartfona i zminimalizowanie negatywnego wpływu mechanicznych części na żywotność urządzenia. Poprawki programowe powinny pozytywnie wpłynąć na wrażenia z użytkowania Galaxy Folda, jako że Samsung w międzyczasie zoptymalizował więcej aplikacji i usług specjalnie pod specyficzne wymagania składanego ekranu.

Ponowne uruchomienie Galaxy Folda musi być udane

Nie ma opcji, żeby Samsung po raz drugi zawiódł oczekiwania fanów marki – zwłaszcza, że chodzi o typ urządzenia, z którym większość z nas nigdy nie miała do czynienia. Koreańczycy tym razem nie mogą pozwolić sobie na błędy, bo ponowna porażka mogłaby położyć się długim cieniem na renomie producenta. A konkurencja tylko czeka na to, aż Samsungowi znów się noga powinie.

Redesign składanego Galaxy Folda zakończony. Oto, co Samsung zmienił

źródło: Samsung