Samsung Bixby (fot. Samsung)

Samsung wycofuje asystenta Bixby ze smartfonów działających na starszym Androidzie

Bixby nie ma tak dobrej prasy jak Asystent Google czy Alexa, ale Samsung z pewnością robi, co może, żeby popularyzować swojego głosowego pomocnika. Stara się też go ulepszać, czego efektem jest porzucenie pierwszej wersji Bixby na systemach Android Nougat i Oreo.

To nie jest tak, że Samsung w ogóle daje sobie spokój z asystentem Bixby, choć zapewne niektórzy chcieliby usłyszeć takie wieści. Chodzi o to, że Koreańczycy kończą wsparcie dla pierwszej wersji Bixby, która działa na smartfonach Galaxy S8, S8+, S8 Active, Note 8 i Galaxy A9 (2018) z Androidem Nougat lub Oreo. Z dniem 1 stycznia utracą one obsługę tego elementu systemu.

Na Androidzie 9.0 Pie nie poczujecie żadnej różnicy

Aktualizacja do Androida Pie, którą otrzymały wszystkie powyższe modele Samsung Galaxy, wprowadziła na nie asystenta Bixby Voice w wersji 2.0. Ta lepsza edycja wirtualnego pomocnika nigdzie się nie wybiera i wciąż będzie wspierana przez producenta. Bixby zniknie tylko ze starszych wersji systemu, a więc i z telefonów, które nie zostały zaktualizowane.

W naszym kraju współpraca z Bixby jest raczej ograniczona, niezależnie od tego, czy mamy starszego flagowca Samsunga czy też sztukę wyprodukowaną w bieżącym roku. Asystent nie dogada się z nami po polsku, więc nic dziwnego, że jeśli chcemy wydać smartfonowi jakieś polecenia, to robimy to raczej przez Asystenta Google.

Mapowanie specjalnego przycisku wywołującego Bixby nie jest już żadnym problemem, odkąd Samsung przestał blokować taką możliwość, a nawet sam ją udostępnił dla flagowych Galaxy S10+ oraz starszych modeli z najwyższej półki.

Asystent Google dostaje nowe funkcje

Podczas gdy Samsung miota się nieco, jeśli chodzi o propagowanie swojego asystenta, a Microsoft niemal kompletnie pozbywa się Cortany z telefonów, Asystent Google powoli prze naprzód. Aktualnie dla użytkowników wielu smartfonów wprowadzany jest tryb Ambient Mode. Macie już możliwość go testować?

Tak działa Ambient Mode w Asystencie Google – pierwszy raz na filmie

źródło: Sammobile