Samsung spróbuje spopularyzować asystenta Bixby, otwierając się na deweloperów | Tabletowo.pl

Samsung spróbuje spopularyzować asystenta Bixby, otwierając się na deweloperów

Dołącz do dyskusji 0

Obecnie rynek inteligentnych asystentów jest mocno rozdrobniony. Znajdziemy na nim m.in. Asystenta Google, Alexę, Siri, Cortanę i Bixby. Asystent od Samsunga ma już rok i tak właściwie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Wielu użytkowników uważa go za niezbyt dobre i udane rozwiązanie, co potwierdzają liczne poradniki, w których omawiane są sposoby na wyłączenie przycisku do jego wywoływania. Poza tym też sam Samsung pozwala wyłączyć go w Galaxy S8, Galaxy S9 i Galaxy Note 8. Okazuje się, że Koreańczycy postarają się spopularyzować Bixby, udostępniając jego SDK i API.

Samsung zdecydowanie przespał moment, w którym było warto wydać swojego asystenta głosowego. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się Asystent Google, Siri i Alexa. Ich największa siła tkwi w otwarciu na deweloperów. Dzięki temu są w stanie obsługiwać szeroką gamę produktów innych marek, które poszerzają ich funkcjonalność. Od lat Amazon zachęca twórców do tworzenia projektów, które są kompatybilne z ich asystentem.

Samsung z kolei najwyraźniej wyszedł z założenia, że – jako duża firma – wystarczy, iż wypuści swój produkt i wszyscy będą z niego chętnie korzystali. Oczywiście tak się nie stało – użytkownicy woleli konkurencyjne, bardziej zaawansowane i użyteczniejsze rozwiązania.

Dzięki udostępnionym SDK (niezbędne narzędzia dla deweloperów do tworzenia aplikacji) i API (interfejs pozwalający na komunikowanie się aplikacji między sobą) istnieje szansa, że zaczną powstawać produkty współpracujące z Bixby i za jego pomocą będzie można obsługiwać inteligentne żarówki, rolety, kontrolery wody czy kamery. Dzięki temu użytkownikom przejdzie ochota na korzystanie z konkurencyjnych projektów.

W tej chwili można się martwić tylko o twórców, ponieważ już wspierają kilku asystentów i nie wiadomo, czy będą chcieli pracować z kolejnym. Jednakże należy pamiętać, że Samsung jest liderem na rynku mobilnym i jego pozycja może zachęcić programistów do wdrożenia wsparcia dla Bixby. W końcu jest to korzystne dla obydwu stron.

Szacuje się, że SDK oraz API mają zostać udostępnione w listopadzie. Wprowadzone zmiany mogą pozwolić Koreańczykom zawalczyć o kawałek rynku.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Samsung pozostaje w tyle za konkurencją. Taka sama sytuacja jest w przypadku inteligentnych głośników. Dopiero w zeszłym miesiącu zadebiutował Galaxy Home, który jest pierwszym urządzeniem audio z obsługą asystenta Bixby. Jednakże, gdy deweloperzy zaczną dodawać do swoich produktów wsparcie dla niego, stanie się on realnym konkurentem dla rozwiązań takich, jak Amazon Echo.

Źródło: The Next Web

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona