Tak działa Ambient Mode w Asystencie Google – pierwszy raz na filmie

... i na zdjęciach

Google opublikowało nowy film, który przybliża nieco funkcje nowego trybu Ambient Mode w Asystencie Google obecnym na smartfonach z Androidem.

Reklama

Gigant z Mountain View po raz pierwszy wspomniał o trybie Ambient Mode podczas targów IFA we wrześniu. Ma to być funkcja Asystenta Google, pozwalająca na wyświetlanie w jednym miejscu najważniejszych informacji dla użytkownika. Chodzi na przykład o zbliżające się wydarzenia z kalendarza, powiadomienia, pogodę czy przyciski sterujące urządzeniami Smart Home, kiedy smartfon wykryje, że jesteśmy w domu, a telefon podpięty jest do ładowarki.

Reklama

Sterowanie smartfonem z ekranu blokady

Ważne jest to, że do podejrzenia tych wszystkich informacji, nie będzie trzeba nawet odblokowywać telefonu. Bez podnoszenia go z biurka, zorientujemy się, co jest grane. Wydaje się to więc całkiem przydatna opcja, która zbierze dane z najważniejszych dla nas aplikacji.

Ambient Mode wydaje się kopiować część funkcji wprost z programu Google Nest Hub, ale jego zastosowanie będzie znacznie szersze. Dzięki temu trybowi działania Asystenta Google, dowiemy się, gdzie odbędzie się nasze następne spotkanie i jak szybko tam dojedziemy, a wychodząc z domu wyłączymy inteligentne urządzenia Smart Home, np. żarówki.

Wszystko to będzie możliwe dzięki otwartej strukturze Androida – smartfony z iOS nie będą mogły skorzystać z tego trybu, bo nie pozwalają na tak głęboką integrację Asystenta Google z systemem.

Google Ambient Mode – kompatybilne smartfony

Wideo mówi tylko, że Ambient Mode będzie dostępny na „wybranych urządzeniach” z Androidem 8.0 i wyższym. Google nie wymienia, jakie to będą sprzęty, ale sięgając pamięcią do targów IFA, można wymienić przynajmniej cztery, o których firma wspominała we wrześniu:

 • tablet Lenovo Smart Tab,
 • tablet Lenovo Smart Tab M8,
 • smartfon Nokia 6.2,
 • smartfon Nokia 7.2.

Jak widać, nie są to urządzenia z najwyższej półki, więc spodziewam się, że Ambient Mode będzie dostępny dla większości smartfonów z Androidem obecnych na rynku, nie mówiąc już o tych nowych.

Poniżej kilka zrzutów ekranu z trybu Ambient Mode na Xiaomi Mi 9 SE.

 

źródło: Google przez The Verge oraz Konrad :)

 1. Ja na pocophone mam ambient mode od kilku dni. Wasze artykuły zawsze są jakieś nie do końca sprawdzone albo z opóźnieniem…

 2. Korzystam od około 2 tygodni (mi 8 pro), bardzo sympatyczny tryb smartfona aczkolwiek przydało by się więcej opcji, np. w jakich godzinach Ambient Mode jest aktywny i kiedy ma się przełączyć w tryb „elektronicznej ramki na zdjęcia”

 3. Mam Redmi Note 7 i tę funkcję mam od kilku dni, z komentarzy pod tym wpisem wnioskuje wnioskuję że wiele osób już dostało tę funkcję

 4. Też mi się to coś pojawiło na Mi Mix 3 parę dni temu, ale po jednym dniu „korzystania” zostało ekspresowo wyłączone. Żadnych możliwości dostosowania. Niby spięte z asystentem itd. ale temperaturę wyświetla w Fahrenheitach, godzinę chyba z Mombaju, a wydarzenia wybiera losowo z kalendarza. Może to ja mam pecha, ale póki co bezużyteczna funkcjonalność. Pomijam już, że powoduje ciągłe świecenie ekranu, więc dodatkowo zużywa baterię podczas ładowania, a dodatkowa lampka mi w nocy przy łóżku niepotrzebna.

 5. A faktycznie, kilka dni temu zawitała ta nowinka na moje sia-o-mi. Po prostu po podłączeniu do ładowarki asystent zaproponował włączenie ambient mode. Ale jakoś tak pusto tam było i nie na temat – zła godzina, nie ta temperatura itp.

 6. Żona na Nokii 3.0 ma to, pewnego ranka to zobaczyłem chyba jeszcze w zeszłym tygodniu, ciekawa funkcja.

  PS. Ciekawe czy i kiedy na zenfone 5bedzie…

 7. Na Xperii XZ Premium z Androidem 9. 0 ta funkcja pojawiła się od niedawna.
  A wy usuńcie tą czarną kropkę po prawej w widoku na telefon, bo tylko przeszkadza peY pisaniu komentarza :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama