Aktualizacja Samsunga Galaxy S10 Plus – tryb Instagram i mapowanie przycisku Bixby

Choć najnowsze flagowce Samsunga, tj. Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus, dostępne są na razie jedynie w przedsprzedaży, pojawiła się już pierwsza aktualizacja ich oprogramowania, wprowadzająca w życie funkcje przedstawione podczas oficjalnej prezentacji modeli – mapowanie przycisku Bixby i tryb Instagram w aplikacji aparatu.

Oprócz poprawek zabezpieczeń i ulepszenia działania aparatu w topowym modelu Samsunga, w aktualizacji znalazły się dwie mocno wyczekiwane przez testerów urządzenia funkcje: dostępny dzięki współpracy marki z twórcami aplikacji tryb Instagram oraz możliwość zmiany aplikacji wywoływanej naciśnięciem klawisza Bixby.

Pierwsze wrażenia – Samsung Galaxy S10E, Galaxy S10 i Galaxy S10+

Instagram Mode dostępny będzie wprost z aplikacji aparatu w najnowszych flagowcach od Samsunga. Zdjęcia zrobione z jego użyciem będziemy mogli dowolnie edytować z użyciem wszystkich narzędzi, znanych nam do tej pory z tej popularnej aplikacji. Szybki dostęp do Stories umożliwi dodanie do obrazu naklejek i muzyki, a dzielenie się wykonanym zdjęciem na naszym profilu będzie możliwe za pomocą kliknięcia jednego przycisku. 

Ciekawsza wydaje się jednak możliwość zmiany funkcjonalności fizycznego przycisku, znajdującego się po lewej stronie urządzenia, domyślnie wywołującego asystenta głosowego Bixby. Krótkie lub podwójne kliknięcie klawisza uruchomi teraz wybraną przez użytkownika aplikację – jej wyboru dokonamy z poziomu ustawień smartfona. Opcji, włączanej za pomocą dłuższego przytrzymania klawisza, nie będzie można jednak zmienić – ta wciąż wywoła nam aplikację Bixby Voice. 

Instalacja aktualizacji możliwa będzie dla użytkowników tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka. Oprócz wymienionych funkcji, zawiera ona także poprawki w działaniu czytnika linii papilarnych, ulepszenia stabilności aplikacji aparatu oraz usprawnienia wydajności urządzenia. Regularna sprzedaż Samsunga Galaxy S10 i S10 Plus rusza już 8 marca.

źródło: własne, za sammobile.com